1 2 3 4 5 6 7 8

Çocuk bezini değiştiren adam

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. eşine yardım eden, çocuğunun sağlığını düşünen adamdır. çocuğun bezinin değişme vakti gelmiş ise eşini beklemeksizin bu işlemi kendi yapandır. doğru bir harekettir,iyi bir baba ve iyi bir eştir.

   
 2. ev işlerine yardım eden erkek gibi, bebeğin altını değiştirmenin sadece kadına ait bir görev olmadığının bilincinde olan erkektir. birkaç deneme sürecinden sonra erkek te eşi gibi aynı işlemi başarıyla tamamlamayı öğrenecektir.

   
 3. Yasal olarak kendisine bir hak olarak sunulan izin imkaninin baba tarafindan kullanilarak, bu izin sirasinda ögrendigi yeni meslek türü.

   
 4. baba olmanın sevmekle başlayıp bitmediğini anlamış evlat ve eş sahibi olmanın gereklerini yerine getiren eşine yardımcı akıllı nerhametli baba adamdır

   
 5. eşine yardım etmek amacıyla yapılan, anne ne kadar bebekten sorumluysa baba da o kadar sorumludur mantığıyla hareket eden, evliliğin her zorluğu paylaşmak olduğunu bilen eşin yaptığı hareket.

   
 6. Kendisi eşimdir, canımdır... babaların en babasıdır...

   
 7. eş ya da babalıktan öte, ebeveyndir. üst makamdır ve bütün öncü erklerinden sıyrılıp yaptığı sevgi ve saygıyla ayağa kalkmış, vicdanî bir yardımdır hatta paylaşmaktır.

   
 8. Hayat musterektir sonucta...

   
 9. çocuk bezini değiştiren kadından farkı olmayan adamdır.

  Toplumun bakış açısına ters bir işlevdir de kimilerince. Kimse görmesin, duymasın, aman nazar değmesindir adamın yaptığı fiil.

  Gölge düşürmek var serde nede olsa.

  "adam çocuk bezi mi değiştirirmiş, yok daha neler"e konu olabilecek adamdır da aynı zamanda.

   
 10. eşine azda olsa yardımcı olmaya çalışan örnek alınası adam.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.