1 2 3 4 5 6 7 8

trabzonspor

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. ülkemizin en temiz futbol takımı.mazisinde bir çok başarı yatan anadolu fırtınası.bir ihtilal bir başkaldırı.

   
 2. her sezona şampiyonluk parolasıyla girip sezonu onuncu bitiren ilginç bir takım

   
 3. istanbul hegemonyasını yıkan karadeniz fırtınası.Son şampiyonluğu uefa,cas ve isvişre mahkemelerine göre 2010-2011 sezonudur.

   
 4. fanatikliğin ve takıma bağlılığın en yüksek seviyede olduğu karadeniz fırtınası

   
 5. türkiye'nin en antipatik takımıdır.

   
 6. "Karadeniz fırtınası" denen ama çoğu zaman fırtına değilde meltemi andıran, büyüklüğü falan kalmamış anadolu takımı

   
 7. 1967 yılında kurulan trabzonspor 7 lig şampiyonluğu 8 türkiye kupası 1 süper kupa 7 cumhurbaşkanlığı kupası 5 başbakanlık kupası ve daha birçok zafer ve kupa kazanmıştır.Dünyada kendi evinde en uzun süre yenilmeyen tek takım(90 maç üst üste).Ezeli rakiplerinden fenerbahçenin 7 sene 4 ay istanbulda ve trabzonda 22 maç trabzonsporu yenememesi iki takım arasındaki rekordur.1979-1980 sezonunda 0.833 gol ortalamasıyla dünyanın en negatif şampiyonudur.Türkiyede en uzun süre gol yememe süresine sahiptir(1129 dakika).En az gol yiyerek şampiyon olan tek takımdır(6 gol).Avrupa kupalarında galibiyeti mağlubiyetinden fazla olan tek türk takımıdır.Bize her yer trabzon sloganıyla yola çıkan fırtınanın taraftarları takımlarını gittiği heryerde yalnız bırakmamaktadır.Avrupanın hemen hemen her ülkesinde temsilcilikleri bulunmaktadır.Trabzon şehrinin plaka numarası olan 61. dakika kutlamaları her maçta kutlanmaktadır.61. dakika şovu avrupa ve brezilya spor proğramlarına konu olmaktadır.Deplasmana en çok taraftar götüren takım olarak dünya rekoru kırdığı düşünülmektedir.(ibb-trabzonspor maçı 61000).Büyüklüğü ülke dışına çıkarak afrika ve brezilyada trabzon adında kulüpler kurulmaktadır.

  Rakipleri olan istanbul kulüpleri kadar siyasi,medya,lobi gücü yoktur belki ama herşeye rağmen alın teriyle mücadele etmektedir.

  Kısaca büyük kulüptür.

   
 8. bütün bir şehrin kalbi onunla birlikte atar. bir hasta için ilaç ne ise trabzonlu için trabzonspor odur.

   
 9. paraya karşı emeğin savaşını veren takımdır.

   
 10. potansiyelini olumlu kullanamayan takım

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.