Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

16 yaş altı çocuklara facebook'un yasaklanması

paylaş araştır

1. Aile ve sosyal politikalar bakanı sema ramazanoğlu'nun yaptığı açıklama. Teori de kulağa hoş gelen fakat pratikte yapılması imkansız olan uygulama.

İlgili haber. http://www.internethaber.com/aile-bakani-acikladi-sosyal-medyaya-yasak-geliyor-

2. çocukları sosyal ağlardaki tehlikelerden korumak adına yapılmak istenen düzenlemedir. hayata geçirilirse ne kadar randıman alınır o da ayrı bir tartışma konusudur. günümüzde ilkokul öğrencileri facede gezmektedir ve bir çok ailenin sesi çıkmamaktadır. kendilerince önlem aldıklarını düşünürler. ve çocuklar büyük ihtimal yaş sınırını yükselterek yine yapacaklarını yaparlar diye düşünüyorum.

3. geç kalınmış yasak.

o değil de 50 yaş üstüne yasaklansa tam süper olur.kokmuş fotoların şu anısı bu anısı diye yayınlanması. fotodokilerin çoğunun rahmetli olmasından mütevellit yakınlarının duygu yüklü mesajlarla fotoların altını doldurması..

bizim milletin suyunu çıkarmadığı bir şey var mı bu ülkede?

4. Bu milletin yasaklar çiğnenmek içindir tarzında kemikleşmiş bir anlayışa sahip olduğunun farkında olmayan ya da bunu görmezden gelenlerin ortaya attığı ütopik yasak.

5. kesinlikle doğru bir karar.ben olsam 95'lilerden sonrasına interneti de yasaklardım.

not:95'li değilim.

6. sadece facebookla sınırlı kalmayıp twitter ve youtube gibi diğer sosyal medya ortmlarının da yasaklanacağı söylenen eylem.

yaş konusunun 12 ya da 16 olması hakkında çalışma yapıldığı söyleniyor ayrıca. gerçi yine bir yolunu bulup o ortamlara giriş yapılacaktır,bunun engellenmesi için ancak tc kimlik no ile giriş yapmak lazım ki bunu da zaten adı geçen siteler yapmayacaktır.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.