Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

12.06.2017 izmir depremi

paylaş araştır

1. merkez üssü ege denizi olan ve izmirden istanbula kadar bir çok ilde hissedilen 6,2 büyüklüğündeki depremdir.

2. depremden 2 saat önce eski chp milletvekilinin deprem ihtimali üzerinde durması ile şok edici şekilde gerçekleşen deprem.

3. Halkı şiddet derecesi ve süresi açısından panikle sokaklara attıran, ara ara iki tane artçılarında eklenmesinin daha da tedirgin etmeye yol açan merkezüstünün Kandilli rasathanesi son verilerine göre 6.0 şeklinde, yeri Midilli adası denizin dibinde olduğu belirtilen özellikle Ege'ye büyük geçmiş olsun diyeceğimiz doğal afet olayı. sakin olmaktan başka yapacak birşey yok ne yazıkki...

4. şiddeti yüksek olmasına rağmen merkez üssünün ege denizinin olması ve denizin yaklaşık 10 km altında gerçekleşmesi olası felaketleri engellediği şeklinde düşüncelere yol açan deprem. Allah beterinden saklasın, geçmiş olsun diliyorum.

5. Evcil hayvanlariniz varsa onlarin degisen hal ve hareketlerinden daha once de tecrube ettiyseniz hissedebileceginiz dogal afet. Diger hayvanlarinda( kirlilik dışı toplu balik olumleri, surekli uluyan köpekler vb) siradisi hareketlerinden iyi bir gozlemciyseniz bir takim seylerin oldugunu ya da olabilecegini hissedebilirsiniz.

Hayvanlarin sezgileri daha kuvvetlidir insanlara gore.

Insanlarin hissedemeyecegi titresimleri, ses dalgalarini vb degisimleri farkedip saldirgan ya da urkek olabilirler.

Yilanlarla ilgili twitte gelirsek; yilanlar topragin altinda yasadiklari icin topraktaki deprem oncesi isi degisimi ya da ses dalgalarini hissedip urkerek dogal yasam ortamlarini birakip sehir icine gelebilirler. Mantıklı bir yorumda bulunmus twitt sahibi bence.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.