1 2 3 4 5 6 7 8

z kuşağı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. 2000 yılı sonrası doğan, internetle, tabletle, teknolojiyle büyüyen, ilk öncüleri şu an ortaokul /lisede olan genç kuşak.

  X ve Y kuşağını özellikle de x kuşağını uğraştıracak nesil.

  Kuşak demişken bunun alfası da henüz doğmamışlardır.

   
 2. takriben 2000 yılından itibaren dünyaya gelmiş bireylerin oluşturduğu kuşağa verilen isim.

  teknolojinin hakim olduğu bir çağda doğmuş olmaları sebebiyle teknolojiyle iç içe yaşarlar.bu sebeple bu jenerasyona "internet kuşağı" da denilir.

   
 3. cep telefonu ve bilgisayardan başka dostu olmayan yeni nesil dediğimiz yaş aralığında yaşayanlar. anne babası yeterli ilgiyi göstermediğinden hırçın ve asabidirler. büyüdükçe ebeveynlerine emir buyururlar. yasadışı şeyleri yapmayı normal bir durum gibi görürler.

   
 4. Ne istedigini bilen, yaratıcı ve özgüvenli bireylerdir. Genel gecer kurallari ve standardı sevmezler. Bu yüzden standart ebeveyn ve yetiskinler tarafindan sıkca elestirilirler.

  Z kusağı bir potansiyeldir, hazinedir , dogru yönlendirilirse bir ülkenin gelecegidir. Sorunda burda baslar ; z kusagina dogru rehberlik edecek ve onların potansiyelini kesfedecek ebeveyn kusak yoktur.

   
 5. insanlığı kurtaracağına inandığım nesildir.

  bu neslin başlattığı akım dalga dalga tüm dünyaya yayılacak.

  köle olduğunun farkında bile olmayan, aptal kutusunu izleyip durmaktan morona dönen insanların uykudan uyanmasını sağlayacaklar.

  z kuşağının başlatacağı dijital kurtuluş hareketi dalga dalga tüm kesimlere yayılacak.

  adalet dijital devrimle gelecek.

  inanıyorum, bizim kuşağın başlattığı kıpırdannmaları silkenme hareketine çevirecek olan kuşak z kuşağıdır.

  bakın bu akım öyle bir akım olacak ki, bu silkiniş öyle bir silkiniş olacak ki şu videodaki kadın bile insanlara tapmak yerine adalete, insanlığa tapacak.

  https://youtu.be/8gq6G9VagMU?t=77

   
 6. akp den önce mağarada yaşadığımızı bilmeyen kuşaktır

   
 7. En Sevdiğim kuşaktır.

  renklidirler.

  bilgiye çok çabuk ve tatmin edici şekilde ulaşabilmektedirler.

  Pratiktirler.

  Bizim kuşağa göre daha gerçekçidirler. Ham hayaller kurmaz daha mantıklı ilerlerler.

  Daha garanticidirler. "Aşırı duygusal" değildirler, "tamamen duygusal" da değildirler.

  Yine de En sinir olduğum özellikleri teknolojik linç hareketleri. Aslını astarını bilmeden her bilgiyi anında yaymaları.

   
 8. teknoloji çağının meydana getirdiği topluluk. maalesef her şeyleri sanal olan, 80 90 ların çocukları gibi sokakta özgürce yaşayıp her şeyin tadına varan bir nesil olmaktan çok uzaklar. maalesef.

   
 9. gençliğe amerikan bakış açısıyla bakılıp amerikalı entellektüllerin isimlendirilmesi sonucunda verilen isim. bizde z kuşağı diye bir kuşak yoktur. bizim genç insanlarımız vardır. ve maalesef popüler kültür tarafından cahil ve eğitimsiz bırakılmış insanlarımı var. bu körpecik gençlere amerikan ağzıyla z kuşağı denilmektedir. yanlış bir isimlendirmedir. asla kullanılmaması gerekir.

   
 10. davranışları; konuşmaları, teknolojiyle hemhal olmaları, siyasi fikirleri, aşkları, sevdaları , dünyaya bakış açıları, felsefeleri bizden farklı olan, 2000 yılından sonra doğmuş öcü gibi gördüğümüz, teknoloji bağımlısı yeni post modern bir nesil.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam