Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

yks 2020

paylaş araştır

1. bu sene yapılacak yabancı dil sınavlarıdır ve ücreti geçen seneye göre yüzde 40 zamlanarak her bir sınav ücreti 50 liradan 70 liraya çıkan sınavdır.

2. Sınavın zorluğu şuan ödenecek miktar olarak belli olan sınavdır.

3. bugün itibariyle adayların sınava giriş belgelerinin erişime açıldığı sınav. hala erteleme bekleyenler artık çalışmaya başlayabilir.

4. bu sene gireceğim sınav. hedefim boğaziçi tıp

5. bu sene nasıl geçeceğini merak ettiğim sınavdır.

maske kullanımı nasıl olacak kovitli bir aday varsa neler yaşanır kafamda deli deli sorular herkese başarılar.

6. taban puanların ilk defa bu kadar artmış olduğu bir sınavdır.

geçmiş seneyle karşılaştırırsak zaten belli aşırı belli olmaktadır.

beni şaşırtmadı değil bu kadar oynaması.

geçen seneyle bu senenin puanlarını karşılaştırmayı sadece aşağıda ki siteden yapabildim.

taban puanlara bakın.

https://www.unedex.com

7. 1 yıl sonra tekrardan buralara bakıp duygulandıran sınavdır. Nitekim diğer pek çok herkesin dediği gibi taban puanları çok arttı. Beraberinde başarı sıralamaları da tabii.

Şimdi bu yıl neler olacak bakıp göreceğiz fakat vakti olanlara önerim https://www.tercihkocu.com/universite-taban-puanlari-ve-basari-siralamalari/ şuradaki bölümlerin taban puanlarını lütfen bir incelesin. Umarım her şey normale döner. Ümitsizliğe yer yok.

8. Bu sene özellikle matematik sorularının zorluğundan dolayı geçen seneye göre netlerin 10-15 soru düşeceğini öngören hocalar var. Malum pandemi şartlarından dolayı çoğu öğrenci de beklenen düzeyde çalışma gösteremedi, ayrıca sorularda konu eksiltmesi beklentisi vardı son güne kadar bazı branşlarda. Ancak böyle olacağı belliydi. Üniversite sınavı nihayetinde bir sıralama sınavı. O yüzden puan ve net sayısından ziyade sıralamalar önemli. Sonuçlar açıklanmadan şimdi ne öngörürsek havada kalır. Ancak Somut sonuçlara göre, daha doğru analiz yapılabilir.

9. Sınavdan çıktığım günü hatırlatan başlık.

Abbas Güçlü'yü telefonla aramıştım.

Milliyet gazetesini.

Tak açmıştı telefonu.

26 sene önceden bahsediyorum. :)

Eminim oydu çünkü ses onun sesiydi.

Yardımcı olmuştu ve puanımı hesaplamıştı.

O zamanlar iletişim olanakları bu kadar yaygın olmadığı için yüzdelik dilimimizi ve puanımızı hesaplarken o kadar emin olamıyorduk.

Söylediği gibi çıktı.

Tahmin ettiğim gibi yerleştim.

En öğrenci dostu eğitim köşesi Abbas Güçlü'nün Milliyet Gazetesindeki köşesiydi. :)

Ben kefilim.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.