1 2 3 4 5 6 7 8

whatsapp grupları

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Süpriz gibi bir şey, beklemediğin anda dahil edildiğin tartışma programı gibi geliyor bana. Çünkü sohbetten ziyade aldığını, yediğini içtiğini gösteren insanların grup adı altında toplanıp sohbet izlenimi verip ama asla birbirlerini dinlemedikleri yerdir.

  Sessizce çıktığım doğrudur.

   
 2. Sosyalleşme ihtiyacının teknolojik versiyonu olarak tanımlanabilir.

   
 3. nerdeyse bulunduğum tüm grupların neşesi olsam da benim de şikayet ettiğim gruplardır.

  krolar grubu başka ama bak, oraya laf yok. kalanı at çöpe.

  hele bir geniş aile grubu var ki dellenmemek elde değil.

   
 4. insanın zamanından çalan gruplardır. tam bir şeye odaklanırsınız, aniden bir mesaj gelir. odağınızı kaybetmenize neden olur. ben vaktimi verimli kullanmak adına çok uzun zaman önce tüm whatsapp gruplarından çıktım.

   
 5. yakın tarihte düzenlediğimiz bir toplantıda oldukça işe yaradı...diyebilirim.

  özellikle toplantılar,seminerler,hizmet içi eğitim sonrası bilgi paylaşımlarında kullandığımız olmazsa olmaz iletişim kanalımızdır. kızlar arasında,arkadaş grupları itibariyle de önem taşımakla beraber-çok konuşkan biri olmadığım için olsa gerek- pek dahil olmayıp,genellikle okumakla , kısa ve öz cevaplarla yetindiğim bir katılımcı konumunda bulunmaktayım.

  zaman zaman rasgele oluşturulan gruplara dahil ettiklerini gördüğümde ise gıcık olduğum bir durum.

  böylesi durumlarda hemen iptal edip üyeliği-çıkmakta çözüm buluyorum. zira o sohbetler, bir takım tanımadığım insanlar ve bitmeyen gereksiz muhabbetler -açıkcası- fazlasıyla sıkıyor.

  sosyalleşmek-paylaşım için güzel bir araç ..fakat özetle ihtiyaç nispetinde ve gerek oldukça kullanmakta fayda var...dediğim başlık.

   
 6. hepsi sessizde olan gruplardır benim için çünkü hepsine zoraki girdim gülücük

   
 7. Neredeyse tamamı sessizde olan gruplardır

  Yetti gari

   
 8. Dün itibariyle bir yenisine daha dahil edildiğim yılanmış arkadaşlıkların zoraki diri tutulması amacıyla kurulmuş fakat ortak konu bulmak sıkıntısıyla beraber okul hallerimizin ifşa edilmesi zulmüne maruz bırakıldığım çıkmak ayıp olur kalsam bana yazık ikilemiyle sessize alınmakla yetinilmiş sosyal baskı sebebidir. (Gülücük )

   
 9. aynı amaç uğruna bir araya gelen kişilerin birbirleri ile daha kolay iletişime geçip yaptıklarından haberdar olabilmeleri için başvurdukları bir yöntemdir. genelde öğrenciler ve aynı yerde çalışan kişilerin yaptıkları işler ve birbirlerine yardım amacıyla whatsapp gruplarına üye olması onlara yeri geldiğinde çok fayda sağlar. aynı iş yerinde çalışan kişiler ve aynı sınıftaki öğrenciler beraberce kurdukları whatsapp gruplarına birbirlerini ekleyerek işleri hakkında ve birbirlerine faydalı olabilecekleri konularda paylaşımlar yaparlar.

   
 10. farkında bile olmadan 3. kişilerce eklemlenebildiğimiz sanal gruplaşma

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam