1 2 3 4 5 6 7 8

trafik sigortası

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. geçen yıl 275 liraya hallettiğim, bu yıl ise hiç kaza yapmadığım için düşmesi gerekirken aniden kitlenen zamla birlikte 780 liraya fırlayan, serbest piyasa ekonomisi diye halkın kucağına bırakılan ve seve seve yapmak zorunda olduğumuz sigortadır..

  uln alıştıra alıştıra yapsaydınız bari

   
 2. yapılması zorunlu olan sigortadır. zorunlu olması sebebiyle sanırım, fiyatların bin liraya kadar çıktığı sigorta türü. bir çok firmanın farklı fiyatlar uyguladığı, büyük ihtimal bir çok güvence bedellerinin silinerek fiyatlar düşürülmüştür. ucuz olanını yaptırsak ayrı dert, pahalı olan ise ayrı bir sorun.

   
 3. gelen zamlarla şuaralar adından çokça bahsettiren sigorta.Geçen yıl 500 liraya yapmıştım,önümüzdeki ay karşıma çıkacak bakalım, 4 bin liralık kuş serisi araçlara değerinin yarısı kadar sigorta ödendiği söyleniyor.

   
 4. kasko sigortasından daha pahalı olan, trafik polisinin kontrolünden geçmekten başka bir işlevi olmayan sigorta türü.

  2015 ağustos ayında aldığım aracım için -yıllardır sigorta ve kasko yaptırmama rağmen- sigorta yaptırdığımda zorunlu sigortaya kaskodan daha fazla ödemişliğim var. soygunun başka bir versiyonu da bu olsa gerek. Hem kasko hem zorunlu sigorta saçma oluyor.

   
 5. Sayesinde iki kez ücretsiz çekici hizmetinden yararlandığım sigorta türü.

  Hasarsızlık indirimi olmasa da olur, ben işimi fazlasıya gördüm nasılsa...

   
 6. Soygunun yumuşatılmış adı.

   
 7. zorunluluk teşkil eden, yaptırılmadığı tespit edildiğinde ceza yeme ihtimali olmasına rağmen son zamanlarda ki aşırı artış sebebiyle, bir çok insanın yaptırmadığı sigorta türü. cezayı yılda en fazla bir kere yesem, trafik sigortasından ucuza geliyor diye düşünüyordur büyük bir kesim.

   
 8. yeni düzenlemeler getirilecek olan sigorta türü. fırsatçı insanları serbest bırakmaya gelmiyor, hemen insanı soyup soğana çevirmeye çalışıyorlar.

   
 9. araç aldığımızda bir çok şirketin uğraştığı ve en hesaplı hangisini bulursak ona yaptırdığımız ve yaptırmazsak trafik ekipleri tarafından işlem yapılan durum

   
 10. Aracı olmayanların sahip olmadıkları dert.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.