1 2 3 4 5 6 7 8

Okantrkc

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

59 entry 1 konu hiç puanı yok
13.12.2016 01:52 son işlem tarihi takip etme takip et

deizm

kısacası peygamberlerin varlığını inkar eden bir yaklaşımdır. peygamberleri inkar edince doğal olarak oruç, namaz, vaftiz vs. gibi ibadetleri de inkar eder.

09.09.2015 19:45
 1. hapoel beer sheva

  1. dünya savaşında osmanlı'nın yenildiği birüssebi (be'er sheva) şehrinin takımı. esir alınan binlerce askerin kör edildiği muharebedir. hatta geçenlerde netanyahu avustralyalılara teşekkür ediyordu bizi osmanlılardan sizin anzaklar kurtardı diye.

   
 2. şu aşamada bilerek dolat alan herkes haindir

  "dolar"ın (abd para birimi) kastedildiğini düşündüğüm ifadedir. şu aşamada dolar alan kişi üç kuruşluk kazancını kur hareketlerine ezdirip pestile çevirtmek istemeyen kişidir (bence).

   
 3. ingiltere'nin avrupa birliği'nden ayrılması

  Domino etkisi yapmasını beklediğim ve istediğim olay. fransa ve hollanda'da referandum çağrıları başladı. iskoçya birleşik krallıktan bağımsızlık için referandum yapacak. ayrıca avrupa birliği yönetiminde ingiltere'nin ayrılmasıyla en baskın iki taraf almanya ve fransa kaldı. bunun diğer üyeleri rahatsız edeceğini de düşünüyorum.

   
 4. trafik sigortası

  Soygunun yumuşatılmış adı.

   
 5. the big short büyük açık

  2008 yılında patlayan konut kredisi (mortgage) krizini anlatan film. En iyi film dalında oscar'a aday olmuştur. ekonomi, finans meraklılarının, bununla ilgili bölümlerde okuyanların veya mezun olanların mutlaka izlemesi gerek. bir öğretmen olarak çok beğendiğim film.