1 2 3 4 5 6 7 8

televizyonlarda izlenecek bir şey olmaması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. her geçen gün ismini bile duymadığımız bir ton gereksiz dizi ve çeşitli programların artık tat vermemesi sebebiyle kendi adıma hissettiğim duygudur.

   
 2. o yüzden ne yapıyoruz o aptal kutusunu evimizden çıkartıyor

  oluşan boşluğa kocaman kocaman tablolar asıyoruz

  beynimizi boşaltmak yerine

  gözlerimizi dolduruyoruz (gülücük)

   
 3. kendi adıma tembelliği ve üşengeçliği üstümden atıp kitaplara ve okumaya teşebbüs ettirmesi gereken ama bir türlü düzenli olarak okumaya başlayamamama sebep olamayan durum.

  bu nasıl bi cümle oldu böyle. -gülücük-

   
 4. aynı karakterler, aynı konular, aynı zenginlik (bizim yaşamadığımız hayatlar), mafya gibi artık rutin konuların olması ve dizinin ne şekilde devam edeceğini bilmenin sonucu, dile getirdiğimiz söylem.

  eskisi gibi dizi izlemiyorum, sadece haberlere bakıyorum. bir de doğru düzgün bir sinema filmine denk gelirsem tercih ediyorum.

  hadi bu kara kutuyu bir şekilde hayatımızdan çıkardık. peki interneti ve akıllı mı akıllı telefonlarımızı nasıl çıkaracağız. buna da bir çare bulmak gerek ama çaresiz hastalık gibi günümüzde.

   
  (Bkz: bağımlılık)(Bkz: televizyon)(Bkz: akıllı telefon bağımlılığı)
 5. #254y

  aslında her şey bizim elimizde (tablet, telefon gibi... (gülücük))o kadar benimsemiş ki onları hayatımızda olmadığı zaman inanılmaz boşluk hissediyor bu yüzden çıkartamıyoruz, çıkartmayı düşünmüyoruz..

  televizyondaki saçma programları izlememek bizim tercihimiz olduğu gibi, telefon ve tablet olayını da bu şekilde yapabiliriz belki hayatımızdan tamamen çıkartamayız ama en azından hayatımızdaki işlevi açısından sınırlandırma yapabiliriz.

   
 6. eskiden tek kanallı dönemde her program değerliydi ve insana bir şeyler öğretiyordu. bir şeyin sayısı arttıkça değeri azalır' sözünden ibaretle zamanla kanallar ve programlar arttıkça hiçbirinin değeri kalmadı. ailecek izleyebildiğimiz, insanımızı mutlu eden aile dizileri ve mantıklı filmler de pek kalmadığı için televizyon izlemek artık eski önemini kaybetmiştir. çekilen her dizinin konusu neredeyse aynı olmaya başlamış ve insanlara kötü örnek olmaktadır. günümüzde bilgisayar, akıllı telefon, tablet gibi cihazlar televizyon, radyo ve gazetelerin yerini alan hayatın vazgeçilmezi oldukları için televizyonlar artık eski önemini kaybetmiştir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.