1 2 3 4 5 6 7 8

sözlüğe babalarının malıymış gibi davrananlar

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. sözlükte kişisel tavırlarını sergilemekten çekinmeyen, zaman zaman sözlüğü bir kum havuzu, bir oyun parkı ve hatta bir lunaparkmışçasına kullanan yazar ve yine yazar arkadaşları ifade eden başlık.

   
  (Bkz: beni bırak sen devam et)
 2. düşündüğüm ama söyleme gereği duymadığım, tamamen katıldığım, hislerime tercüman olan, teşekkürü hak eden başlıktır.

   
  (Bkz: sözlük yazarlarının dayanışma içerisinde olması)
 3. kişisel tavırdan kastın ne olduğunu çözemediğim,bu kadar konuşuluyorsa direkt isim verilerek örneklendirme yapılsın,herkes bilsin madem diye düşündüren konudur.

   
  (Bkz: yazarlar arasındaki çekişme)(Bkz: laf atmak)(Bkz: Yazarlar arası benzerlik)(Bkz: Sözlükte açılan konular hk.)(Bkz: sözlük çekişmesi)(Bkz: yazarların itirafları)(Bkz: laf sokmak)(Bkz: aba altından sopa göstermek)(Bkz: yazarların sürekli birbirini eleştirmesi)
 4. ben lafımı ortaya koyarım, beğenen alır beğenmeyen etrafından dolanır diyerek dilber hala'lık vazifemi yapar kaçarım dediğim başlık. tebessüm.

  kimse üzerine alınmasın, o kendini biliyor diyerek iyice sıvama işine de girebilirim bu arada. tebessüm.

   
  (Bkz: ismi lazım değil)(Bkz: tüy dikmek)
 5. nereden tutsan elde kalacak gibi emanet duran başlık. şimdi herkes yahu bu biraz da benden mi bahsediyor acaba diye iç geçiriyordur. ya da yok yok ben olamam değil mi. *gülücük*

   
 6. babamızın malı gibi davranmamızı istediler bizde kullandık dediğim konu. ne yani bizimde oyun havuzumuz olmasın mı? benim hiç oyun havuzum olmadı bu hayatta amca diye bağırasım var, hiç değilse burada olsun.

  üzerime alınsam mı alınmasam mı diye düşünür oldum. işler karışıyor sonra. (tebessüm)

   
 7. sözlüğe karşı dikkatsiz, tavır ve hareketleri sözlüğün genel yapısına uygun olmayacak şekilde davranan kişilerdir.

   
 8. Sözlüğü fazlaca sahiplenme sonucu yeni gelen yazarlara fazlaca ön yargılı davranma durumu

   
  (Bkz: sözlükte hareketlilik)
 9. editörlerden torpili olan yazarlardır diye düşündüğüm başlık. facebookta yorum yazar gibi yazıp kurallara rivayet etmeseler de gene de yorumları onaylanan yazarlardır. başka yazarları eleştirmekten keyif alırlar.

   
 10. Kıskançlıktan ölecek duruma gelip kıskandığını her mecrada takip eden ve eksileyen güruhun mensuplarıdır

  Zira normal hayatta eziklerdir burda kendilerini kanıtlama çabasına girerler ve iyice batırırlar

  Gelin görün ki içlerinde biriktirdikleri pislikleri başkalarına iftira yoluyla bulaştırmaktan zevk alırlar ama bunu bile beceremezler

  Sabahattin Ali ne güzel söylemiş: Kendi ruhunun pisliğini bu kadar yakından gören bir adam başkalarının temiz olacağına inanabilir mi?

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam