1 2 3 4 5 6 7 8

sebze kuyruğu

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. tanzim satış noktalarındaki satışların başlamasıyla ortaya çıkan kuyruktur.

   
 2. 70'li yılların hortlamasına sebep olan kuyruk.

  bu da gösteriyor ki, insanların alım gücünün ne kadar düştüğünü ve en uygun fiyatı bulmasıyla, almayacağı şeyi bile almak için çabaladığını gösteren kuyruklar. şimdilik büyük iki şehirde var olan ama diğer şehirlere gelincede, çok farklı görüntüler oluşacağını düşünmüyorum. tabi diğer illere gelirse ya da ne zaman gelirse.

  aslında iyi gibi gözüküyor ama yeterli bir uygulama olmadığını da gösteriyor bu kuyruklar. enflasyon şu kadar düştü diyen insanları bu kalabalığın ortasına koymak gerek. bakalım sonuç kaç haneli çıkacak.

   
  (Bkz: enflasyon)
 3. Utanmazlıktan ve ahlaksızlıktan nasıl kıvıracaklarını şaşırmış zavallıların savunmaya çalıştıkları insanlık ayıbı.

  Avmlerdeki kasa kuyruklarıyla ucuz zerzevat kuyruğunda en çok iki kilo patates almak için bekleşenlerin kıyaslandığını da görecekmişiz meğer. Allah (varsa eğer) kimseyi bu kadar zavallı duruma düşürmesin ne diyelim. Normal durummuş he mi?

  Zamanında Amerikan ambargosu altında mecburen kurulan tüpgaz ve yağ kuyruklarını diline dolayıp üstelik ambargo şartlarını bilmezden gelerek mahkum eden zihniyet, gerçek halkçı uygulama yapmışmışmış da, halk da teveccüh etmişmiş... Buna sen kendin inanıyorsan eğer diyecek sözüm yok. Sana kimse bu saatten sonra bir şey dememeli hatta. Valla bak...

  Gerçeklikle bağını koparmışların gerçeği çarpıtması bundan daha veciz olamazdı sanırım. Sağol mübaşir. Gih kadrosu yaramış.

   
 4. AKP döneminde alım gücü 123459164818768 kat artan halkın tüketim çılgınlığını karşılayabilmek için pazarların ve marketlerin yetersiz kalması sonucu kurulan tanzim satış noktalarında da oluşan kuyruklardır. birilerinin Türk halkına insan gibi harcamaları gerektiğini anlatmalı. Bu kadar da hayvanlık olmaz ama yani.

   
 5. yokluk kuyruğu değil,beni 'enayi' yerine koyamazsın kuyruğu.

  enayi yerine koyarsan devletim sahip çıkar kuyruğu.

  çalıntı kitaba 2500 lira vermek için kuyruğa girenler,iphone a 15 bine yakın para vermek için geceden sıraya girenler,zamanında tüp kuyruğunu görmezden gelenler,tanzim kuyruğunu anlayamazlar.

  fiyatlar yüksek suç,düşür yine suç bu sol cenah hiç bir şeyden memnun olmaz.

   
 6. geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşın, alacağı iki kilo domatesten edeceği 4 lira kar için saatlerce beklemeyi göze aldığı kuyruktur. daha neresine çekiştireceksiniz, bolluk kuyruğu değil kıtlık kuyruğudur

   
 7. Şimdiden bir dünya sansasyona konu olmuş kuyruktur.

  2 kilo ürün ile sınırlandırılan satışlar için kişilerin tekrar kuyruğa girme durumuna önlem alınması gerektiğine bile siyasetçiler tarafından değinilmektedir. Bu işin sonu karneye gider demedi demeyin.

   
 8. 2019 türkiyesinde yaşanan kuyruktur.

   
 9. güzel bir uygulamadır. devlet halkının yanındadır

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.