1 2 3 4 5 6 7 8

regaib kandili

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Allah'ın kullarına ikramlarda bulunduğu ihsanlar buyurduğu mübarek üç aylardan recep ayının ilk cuma gecesidir.23 nisanı akşam namazı sonrası itibariyle regaib kandilini idrak edeceğiz,nasibimizce.tüm okurlarımızın kandili mübarek duaları kabul olsun.

   
 2. üç ayların başlangıcı ile recep ayının ilk perşembeyi cumaya bağlayan gece olarak kabul edilen, dua ve namaz ile geçirilmesi tavsiye edilen mübarek gecelerden biri.

  cümleten kandilimiz mübarek olsun.

   
 3. kuran-ı Kerim'de bir kerecik olsun geçmeyen hadi onu bir tarafa bırakalım (yok, aslında hiç bırakmayalım onu. lafın gelişi işte) her konuda tonla örnek barındıran hadislerde bile ismi bir kere olsun zikredilmeyen ancak Müslümanların! sonradan uydurdukları mı desem, yok demeyeyim oluşturdukları diyeyim ve isminde neden kandil var acaba diye sormaları gereken gece/kutlama.

  hadi size bir faydam dokunsun:

  Sonradan ihdas edilen her şey ''bidattir'' (Nesai, ideyn, 22; İbn Mace, Mukaddime, 7)

   
 4. bugün itibarıyla kutlanan mübarek kandil günüdür. tüm sözlük ahalisinin de kandili mübarek olsun, dualarımız kabul olsun inşallah.

   
 5. Hristiyanların noel bayramını severek kutlayan sevgililer gününde bayan avına çıkan güruhun mübarek üç ayların gelişinin ilk cuma gecesinin kutlanmasını bidat sayması umarım bunu yazan kişi müslüman bir türk değildir diye temenni ettiğim mübarek bir gecedir. Bütün islam aleminin ve memurlar netin değerli üyelerinin regaip kandili mübarek olsun...

   
 6. Recebin ilk Cuma gecesine Regaib gecesidir. Peygamber efendimizin bize ifadesidir. Kuranda tek yazan kandil Kadir gecesidir. diğer geceler peygamber efendimizden bize anlatımıdır. zaten peygamber efendimize inanmayan mümin olamaz.

  Birkaç hadis-i şerif meali şöyledir:

  (Receb ayında Allaha çok istigfar edin, çünkü Allahü teâlânın, Receb ayının her vaktinde Cehennemden azat ettiği kulları vardır. Ayrıca Cennette öyle köşkler vardır ki, ancak Receb ayında oruç tutanlar girer.) [Deylemi]

  (Receb'in ilk Cuma gecesini [Regaib gecesini] ihya edene, kabir azabı yapılmaz. Duaları kabul edilir.) [S. Ebediyye]

  (Şu beş gecede yapılan dua geri çevrilmez: Regaib gecesi, Şabanın 15. gecesi, Cuma gecesi, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gecesi.) [İ. Asakir]

  Hadi sana faydam dokunsun;

  (Resule itaat eden, Allaha itaat etmiş olur.) [Nisa 80]

  (Allaha ve Resulüne karşı gelen, apaçık bir sapıklıktadır.) [Ahzab 36]

   
 7. Bu gece idrak ettiğimiz ve müşterek dualarda cennet vatanımıza kastedenlere "kahhar"ın tecellisini niyaz ettiğimiz mübârek gece

   
 8. telefonuma gelen taciz mesajlarından öğrendiğime göre bu geceye denk gelen sıradan bir gece.

  neymiş mübarek üç ayların başlangıcıymış...ee? so what? bize ne bundan? noluyor yani haram aylar falan? cahiliyye arabistanı mı burası sevgili mü'minler?

  recebin şabanın ve ramazanın ne olduğunu, nasıl bu günlere geldiğini rappim ömür verirse yazarız da, haram aylar ne demek, islamla ne ilgisi var, falan bunları da araştırın lütfen biraz. bunun da tıpkı cuma namazı, gusül abdesti ya da hacc gibi pagan arap adetlerinden olduğunu bilelim.

  bu vesileyle mübarek regaib kandilinizi kutlar, aydınlanma yolunda bir arpa boyu olsa bile mesafe kat edebilmenizi cenabı rappimden dilerim. tüm islam aleminin kandilini kutlayacaktım bir de onu es geçmeyim... tüm islam alemini sizin vasıtanızla kutlasam yine sevap alırım zannediyorum. her müslimana tek tek mesaj çekecek bedavam yok. islam kolaylık dinidir sonuçta.

  selam ve dua ile...

   
 9. Mübarek 9 ay gene mi bitmis dedirten gün

   
 10. 22/03/2018 tarihinde kutlanılacak olan önemli gecedir. Allah kabul etsin.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.