1 2 3 4 5 6 7 8

patates kızartması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. akşam oturup koca bir tabağı çerez niyetine yanına bolca ketçap ta dökerek yenebilecek efsane lezzet.gerçi şimdi lüks oldu artık birazcık ama olsun.

  bekarlığımın favori yiyeceğiydi. haftada 8 gün yerdim.

   
 2. burnumun direğini sızlatan yemek.

   
 3. En sevdiğim atıştırmalık

  Gidip hemen yapim bari (Gülücük)

   
 4. çok sevdiğim yiyecektir ama sağlık açısından tüketilmesi sakıncalıdır

  için içindeki yağ oranı ciddi zarar veriyor vücuda

   
 5. patatesin en güzel hali.

  ne kadar sağlıksız ve kolesterol gibi yan etkileri olsa da, yemekten vazgeçemediğimiz kızartma. evde yaptığımız yetmiyor gibi fast food ürün satılan yerlerde de ilk isteklerimiz arasında patates kızartması yer alıyor.

  sağlıksız şeyleri hayatımızdan çıkarmak konusunda başarılı bir toplum değiliz. hatta bir tanıdığım sigara konusunda bana "o beni bırakmadan ben onu bırakmam" demişti. bu kadar bağlıyız yani.

   
  (Bkz: kızartma)(Bkz: kolesterol)(Bkz: fast food)
 6. ennnnn sakıncalı yardımcı yemek..sağlıklı bir nesil isteniyorsa çocuklara yasaklanmalı,neredeyse sigara gibi bağımlılık yaptığı da cabası ( üzgün yüz )

   
 7. kızgın yağ içerisinde dilimlenmiş patateslerin kızartılması ile yapılan bir yemek çeşidi.yerken oldukça keyif aldığımız bu yiyeceğin zararlarını gözardı edemeyiz.patates bildiğimiz üzre nişastalı bir yiyecek.aşırı tüketilmesi kalp damar hastalıklarına sebep oluyor. ayrıca obeziteye davetiye çıkarıyor. nişastalı gıdalarda bulunan akrilamid maddesi, patates ne kadar çok pişerse o kadar açığa çıkıyor ve bu maddenin fazla olması da bir çok kanser hastalığına yakalanma riskini artırıyor.malum patatesin her türünü millet olarak seviyoruz fakat yukarıda yazdıklarım dikkate alınarak bu gıdayı sık sık tüketmek yerine arada bir tüketmek sağlığımız açısından daha iyi olacaktır.

   
 8. evliliklerin yıkılmasına sebep olabilecek sağlık sorunlarının müsebbibidir.

  vaktiyle yemeğe gittiğimiz japon heyetindeki erkeklerin kızartmaya öcü gibi davranıp, kumanyalarından çıkardıkları noddle/erişte benzeri şeyleri katır kutur yediklerini görünce dumur olmuştum. yemekten sonra tatlı teklifimizeyse 'japonyada erkeklerin yağlı beslenmesi ve tatlı yemesi pek makbul değildir' deyip, biz tatlıları lüplüp götürürken, bizimle dalga geçmeleri de ayrı olay...

  demek o ki sadece üniversitesini örnek almakla olmaz.beslenme alışkanlıklarına da bir göz atmamız lazım.

   
  (Bkz: kadınlara özel üniversite açılması)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.