1 2 3 4 5 6 7 8

patates kızartması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. patateslerin dilimlenerek ısınmış yağda pişirilmesi. dönerin hamburgerin vaz geçilmezi

   
  (Bkz: döner)(Bkz: patates)(Bkz: hamburger)
 2. kalp damar rahtsızlıklarını tetikleyen yiyecek.

   
 3. 10 numara 5 yıldız.

   
 4. MAYONEZ VE KETÇAPLA KALORİSİ İYİCE ARTTIRILAN NEFİS YİYECEK.

   
 5. zararlı olduğu söylenmesine rağmen, çok sık yaptığımız ve fazlaca yediğimiz, yanında kola da varsa biraz aşırıya kaçabileceğimiz, sabah kahvaltılarında ise çayla birlikte en sevdiğim yiyecek.

   
 6. kalorisi yüksek olmasından ötürü sağlığa zararlı olmasına rağmen yemekten bir türlü vaz geçemediğimiz, benim en için en lezzetli yemeklerin 3-5 tanesinden biri.

   
 7. hem çocukların hem de yetişkinlerin çok sevdiği bir yemek türüdür. tek başına tüketilmeyen yemeklerin yanında garnitür olarak tercih edilendir. köftenin can yoldaşıdır. ketçap ve mayonezin vazgeçilmezi.

   
 8. gece gece gelen istekler arasında var olan patatesin yağda kızartılmış hali. yada fırında elma dilim patates de olur. mayonezle ve zevke göre ketçapla çeşitlendirilir. soğuk bir içecek eşliğinde yanına sosis, köfte, tavuk gibi şeyler eklenerek yenilebilir. oldukça lezzetli, enerji veren yiyeceklerden birisidir. bol yağda yapılmışının çok sık tüketilmesi zararlı olabilir. ama arada bir olanı bir şey yapmaz. hüpletin gitsin.

   
 9. Cocuk dilindeki karşılığı "anne papis kızayt"olan yiyecektir.

  Çocukların en sevdiği yemek olmakla birlikte hamburgerlerin de en yakın arkadaşıdır.fast food kategorisinde hep yasaklansa da ikamesi olmayan ulusal yemeğimizdir.

   
 10. Şu an yendiğim kahvaltının baş kahramanı. Cesur kızarmış hali mahçup olduğunu gösteriyor ama çok lezzetli ne diyeyim ki.

   
  (Bkz: Kahvaltı etmek)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.