1 2 3 4 5 6 7 8

med-czr

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. #13p1 entry'sine karşılık olarak kaç kere kek yaptı acaba dedirten sözlük yazarımız. içine un konan bir çok gıdayı bu şekilde sınıflandırdığımızı söylemeden edemeyeceğim. İlle de hamur işi denince poğaça mı gelecek insanın aklına.

  hem kek nasıl yapılır anlat bakalım da bizde öğrenelim.

   
 2. #13p2 ile mavi ekran vermiş, bir yaşına daha girmiş yazardır.

  ama hamur işi denince aklıma ilk gelen poğaça değil. bu konuda hakkımı yedirtmem.

  ayrıca "bizde" değil, "biz de" onun doğrusu.

   
  (Bkz: oh canıma değsin)(Bkz: bağlaçları ayrı yazması gerektiğini bilmeyen yazar)
 3. spoiler

  Hiç alakasız yerden konuya müdahil olmak istediğim yazar başlığı.

  Çay var, gelirken poğaça al "bizde" kahvaltı yapalım..

   
 4. Demek ki bizim de böyle (bak hem ki hem de "de" yi ayri yazdim) karizma nick namemimiz olsa millet gelip bizim başlığa da entry yazacak. Nerde bizde o kabiliyet, o yetenek. Bir türlü böyle egzotik, karizmatik nick secemedim. Alexandro Del Piero gibi bir ismin karşısına niyazi diye bir isimle cikarsan zaten baslamadan 3-0 kaybetmişsin.

  Sonra niye kimse bana entry yazmiyor. Med-cezr diye ultra karizma bir isme karşılık kim ne yapsin jariomardel gibi gülünç bir ismi.

  Bu nick bende olmalıydı dediğim yazar.

  Ayrıca bana sözlükte yazma motivasyonu sağlayan güzel insan. Hiç olmazsa lütfedip adima başlık açtı sagolsun. Yoksa kimsenin varligimizdan haberi bile olmayacak.

   
 5. Ne anlatsak... ne yazsak, nasıl batırsak... nasıl gün yüzüne çıkarsak, bilemedim.

  (tebessüm)

  Ama ama... ama, bu gün özel bir gün ve ben de es geçmek istemedim. Belki uzun uzun anlatacağım, belki kısacık sürecek bilemiyorum...

  Tanıdığım, yokluğunu hissedeceğim nadir insanlardan...

  Çok şey öğrendim kendisinden, ruhuma... dostluğuma bir renk kattığı için, sonsuz teşekkürler. Her insan bir dünya ve o dünyadan her şeyi alamasan da mutlaka tek bir şey vardır alabileceğin... derler. Bu dünya; rengarenk... renklerim eksikti, bütün renklerini (ç)aldım diyebilirim...

  Hiç ses etmeden... sessizce dünyanıza girer ama siz fark etmeden birçok şey katmış olur size... Zaten bana ses çıkar(a)maz...

  (tebessüm)

  Beni gülümsetebilen nadir insan;

  İyi ki varsın, iyi ki...

  ...

  Söz verdim kendime; bu gün ama sadece bu gün güzel davranacağım!

  (tebessüm)

   
 6. kendi nickaltına yazmama fikrini zaten yukarıda sim.ya ile bozmuş olduğundan şimdi söyleyeceklerini de buraya yazmasında sakınca olmadığını düşündüğüm başlık kişisi.

  uzunca bir şeyler yazmak istiyorum ama zaman zaman size de olduğunu tahmin ettiğim bir üşengeçlik halinin esiriyim şu an. ama yine de kısa tutmaya çalışarak bir şeyler karalicam...

  uzun zamandır bilgilenme amaçlı kullandığım memurlar.net sitesinin sözlük başlığını geç de olsa görmemle başladı buradaki maceram.

  üşengeçlikten, yahut ne gerek var düşüncesiyle 2012 gibi geç bir tarihte, biraz da memurluk macerasını yakından takip edip forumlara yazabilmek için üye oldum.

  sözlüğü fark etmemse çok sonralara kaldı. ilk yazarlarından değilim buraların kısacası.

  ilklerden olmak neyi değiştirir onu da bilmiyorum ama sözlüğün sahibiymişim gibi düşünenlere duyuru olsun. benden eski yazarlar da var burada.

  sözlüğü sahiplenmem beni sözü geçen biri yapmaz siz de takdir edersiniz ki...

  her neyse, sevenlerim de var, bir kaşık suda boğmak isteyenlerim de. hayat gibi işte. kimseye düşmanlık beslemiyorum ama. bu kayıtlara geçsin lütfen.

  ve evet eleştiriyorum burayı, burada yazanları, yazılanları hatta yazılmayanları ve yazıl-a-mayanları.

  üyelerinin çoğunun üniversite mezunu olduğunu düşündüğüm (diploma fetişisti değilim. resmi yollardan okumayıp da bilgisine görgüsüne hayran olduğum çok insan var. sadece bir kıstas olarak üniversite dedim. yoksa elbette türkiye'de yaşıyorum. üniversitelerin kalitesini biliyorum ve tartışmıyorum) bir dolu insanın üyesi olduğu şu platform böyle olmamalı. üye erkeklerin çoğunun ahlaksız ve sapık, kadınlarınsa pasif ve özgüven budalası olduğunu görmek sizi üzmüyor mu? burası bu haliyle sosyal bilimcilerin araştırma yapması için bir laboratuar işlevi görmekten başka ne işe yarar? iletiler kısmında (yazarlarımızı ve arkadaşlarını tenzih ederim ama) dönen geyik ve çevrilen goygoylara bakıp da geleceğe umutlu bakmak mümkün mü sizce? toplumsal bir çürüme yaşadığımızı daha berrak gösterecek başka bir oluşum yoktur sanırım.

  "madem o kadar tiksiniyosun ne diye buralarda takılıyosun. get the f'uk off! go get to f'ck yourself, get outta here you bastard!" dediğinizi duyar gibiyim. tüm bunları "lanet olsun" olarak anlasam ve cevap olarak "sanane be salak" desem hoşunuza gider mi?

  sululuğu bırakayım bir kenara. zaten ne zaman ciddi bişeyler yazayım desem kendimi saçmalarken buluyorum. psikolojide bir adı vardır elbet.

  her neyse işte, kendimi kimseden üstün gördüğüm falan yok. sözlüğün sahibi de değilim. kim ne isterse yazsın banane diyemiyorum ama. zaten bizim gibi geri bırakılmış toplumlarda bi sahte özgüven, bi böyle havalar tripler, ben böyleyim çekemeyen anten taksıncılar, linç başlatıcılar gırla gidiyo maalesef. yahu hiç eski başlıklara, açılan konulara yazılan entrylere de mi bakmıyosunuz allah aşkına? daha dün gördüm, "pepe le masculine" diye biri yazmış "ev arkadaşı" başlığına. ne güzel ifade etmiş, ne içli yazmış üstelik. ama beğenen kimse olmamış. merak edip bakarsanız eğer o tek beğenen de benim. yeri gelmişken beğendim butonunu (buton da neyse sanki bana düğme anasını satiyim) kullanmayı esirgeme konusu üzerine de yazmak istediğimi belirteyim. daha önce yazdım ama yine yazarım. ama değişen olmayacak biliyorum. çünkü dediğim gibi, kıskançlık var bizde. beğendiğini bile söylemeyi esirgiyo insanlar. neyse, ne diyodum işte, heh ben bu arkadaşa dayanamadım bi mesaj yazdım. dedim ki tesadüfen okudum, çok beğendim, belli ki yazmayı bırakmışsın ne olur geri dön, yine yaz. ben seve seve okurum, kal sağlıcakla dedim gönderdim. ama gitmedi. mesaj almıyomuş. üzüldüm kısacası. mesaj alımını kapatmasına neden olan unsurlar geldi aklıma. kadın değildi belki ama fark etmez ki. kokuşmuşluk her yerde. sonra ketenpere nickli yazar var. artık yok ama. tıpkı koray07 veya mrs bahar'ın olmadığı gibi. ta1i_caiz neden yazmıyor artık mesela? bu soruların cevabını bulunca sorunu da çözmüş oluruz sanırım. insanların burası hakkında ne düşündükleri sizin umurunuzda olmayabilir ama bir referans kaynağı olsa bu sözlük, bunda da bizlerin payı olsa fena mı olur? yazdıklarımız arama motorlarında çıkıyor. rastgele her telden insan okuyabiliyor yani buraya yazılanları. ama yazarlar özensiz yazdıkça kim takar ki burayı. fikir vermeyen, ne kokan ne bulaşan entryleri gören ciddiye alır mı burayı? kendi anadilinin bile kurallarını bilmeyen insanlar bir de bunu marifetmiş gibi savununca birşeylerin yanlış olduğu anlaşılıyor ama çözüm? çözüm yok sanırım. ya da artık çok geç...

  anlatacaklarımı toparlayamama gibi bir sorundan muzdaribim. yine dağıttım. yazdıkça aklıma öyle şeyler geliyor ki ne yazacağımı karıştırıyorum. sıkıldım da üstelik, bitireyim en iyisi.

  yalnız sofestai'nin "sürekli başkalarını eleştirerek konu açan yazar" başlığına (sözlükteki bkz. verememe sıkıntısı da ayrı bir dert. şurda gizli bir bakınız olsa ne kolay olurdu hayat) yazdığına cevap mahiyetinde yazmak istedim ama konu oraya bile gelemedi. hiç bir yazarla özel husumetim yok. başlığı açan arkadaşı da tanımam. kırdıysam affola. amacım kırmak değildi. kırıcı biri olmamaya çalışıyorum. onun açtığı başlıkta bu konuya değinmem yanlış oldu sanırım. o yüzden bu yazdıklarımı da buradan başka yazacak uygun bir yer bulamadım.

  tekrar söylüyorum, sofestai'nin şu #14u7 entrysinde bahsettiği gibi bir durum yok. radore'ye veya aynı durumda olan herhangi bir yazara karşı da fikirlerim ortada. onları mazur görüyor değilim. hatta onlardan yola çıkıp söyleyeceklerimi ben.keyfim.kahyası06 nickli arkadaşın sayfasında söylemiş bulundum. kaza oldu yani. amacım orada üzüm yemekti, bağcıya olan lafımı, sonrasından açtığım (ah bu bakınız verememenin çaresizliği) "haber başlıklarını kopyalayıp sözlük başlığı yapan yazar" başlığında vermek istemiştim. hatta sonradan fark ettiğim üzere sondan önceki cümlemi o başlığa saklamıştım ama yazdıktan sonra silmeyi unutmuşum. onun düzeltilmesini de idal'den rica edicem.

  ayrıca zaten ben.keyfim.kahyası06 da şuradaki #14u8 entrysinde gayet medenice rahatsızlığını dile getirmişti. okudum, yanlış anladığını düşündüğüm için muzdarip oldum. üzüldüğümü belirten bir entry girmeyi düşündüm sonra vazgeçtim falan...uzun hikaye. özür dilerim tekrar kırdıysam eğer.

  laf iyice uzadı. söylemek istediklerimi de unuttum bu arada. yazmaya saat 11:30 da başlamıştım. bu saati buldu. sanırım olmadı. tebessüm.

  keşke entry editleme imkanımız olsaydı. aklıma geldikçe girer yazardım. neyse...

  sürç-i lisan ettiysek affola.

   
 7. İlk sözlüğe yazdığım zamanlarda kalemi ve kullandığı dil ile dikkatimi çeken, sözlüğün çıtasının yukarılara çıkmasında tek başına birkaç puan etkisi olduğunu düşündüğüm yazar.

  yukarıdaki uzun entryde bahsi geçen ve kırıcı olduğunu anladığım entrymden ötürü ben de kendisinden özür diliyorum. amacım asla moral bozmak değildi, kastını aşan ifadeler için üzgünüm.

  aslında tam tersine farklı bir bakış açısı ve yapıcılık hedeflemiştim. ancak sanırım kalemim henüz amaçlarını gerçekleştirmeden çok uzak.

  sayın yazarımızdan ve sözlükten yazma konusunda istifade ediyorum. emekleri ve yol göstericiliği için teşekkür ederim.

  daha uzun yazmak isterdim, ancak zaman darlığı nedeniyle burada bırakıyorum.

  siz de benim densizliklerime aldırmayın lütfen sayın yazar, tekrar pardon.

  mutlu kalın.

  (tebessüm)

   
 8. Bir dönem tv de yayınlanan gençlik dizisi, şaka şaka kendine özgü ifadesi ile beğenilen benimde takipçisi olduğum yazar.

   
 9. yıldızımızın barışmadığı bir gerçek olan, aslında sözlüğün daha kaliteli olması adına yapıcı eleştirileri olan sözlük yazarı. kendisiyle zaman zaman tartıştığımız farklı düşündüğümüz noktalar olmasına rağmen, eleştirilerini dikkate almaya çalıştığımı itiraf etmeliyim. tabi şu da var eleştirilerini daha yumuşak, karşı tarafı kırmayacak şekilde yapsa benim tarafımdan bu kadar tepkiyle karşılanmayacaktı. bu da kendisine naçizane önerim olsun. -gülücük-

   
  (Bkz: her şey sözlük için)
 10. türk hava yollarından sonra tek rakibim olarak gördüğüm sözlük yazarı. (dil smilesi koymak istiyorum buraya ama sözlük izin vermiyor, peki "p" harfi koysam, kızarlar mı?) tebessüm.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.