1 2 3 4 5 6 7 8

market gezmesi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. türkiye için artık bir sosyal aktivite

   
 2. özellikle ucuz ürün kovalayanların sık sık yaptığı eylem..

   
 3. Özellikle son zamanlarda marketlere canlı çiçek geldiğini keşfettikten sonra, normalde çiçekçiden de aynı fiyata, belki de daha ucuza bulabileceğimi bildiğim halde, marketten almanın daha cazip geldiği görüp, o markette kalmamışsa, üşenmeyip, diğer marketleri dolaşmak suretiyle gerçekleştirdiğim eylemdir.

  Geçenlerde Alacalı zümrüt dalgası diye bir çiçek (google fotoğraflardan arattırdım da adını öyle öğrendim) marketin kasasında bekliyor, zaten reyonda çiçek kalmamış, ohh ne güzel, direkt kasadan alırım diye düşünürken, meğerse market içinde gezmeye çıkan başka bir müşteri, almak üzere, ayırttırıp, kasaya koydurtmuş, o yüzden tam almak üzereyken durum anlaşıldı ve çiçeği geri bırakmak zorunda kaldım, yani çok beğendiğim çiçek ellerimden kayıp gitti. Aradan 6 gün geçti, aynı marketin başka bir şubesine girmem gerekti, markette öylesine bakınıyorum, hiç aklımda yokken bir de ne göreyim, alt raflara itilmiş bir saksıda, o gün elimden kayıp giden alacalı zümrüt dalgası bana bakıyor. Allahtan başka şey isteseymişim diye aklımdan geçirdim o an. Çölde su bulmuş kadar sevindim, bu çiçek benim kaderimmiş(gülücük). Bir haftadır alan olmamış, ehh biraz susuz ve bakımsız kalmış ama anında kucakladığım gibi aldım ve eve gelir gelmez bakımını yaptım, şimdilerde yeni bir yaprak verdi bile. Bu çiçeğin, benim için de böyle bir hikayesi olmuş oldu. Bu olaydan sonra anladım ki bir markette kapış kapış giden bir ürün, başka markette rağbet görmeyebiliyor. O yüzden market market gezmekte fayda varmış.

   
 4. Fiyat karşılaştırması yapıp, daha uygun ürün bulabilmek için sık sık yaptığım eylem :)Normalde hiç sevmem market gezmesini. Ama bu çağda zorunlu hale geldi.

   
 5. ramazan ayında pek yapılması uygun olmayan gezmedir :)

  ne görse alıyor canı çekiyor

   
 6. fazla gezmiyorum aşağı yukarı kafamda bir fikir oluştu.

  bize iyi gelecek marketle,

  harcayıp harcayıp bitiremediğim markete takılıyorum.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam