1 2 3 4 5 6 7 8

kilo işi poşet

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. poşetlerin para ile satılmaya başlanmasından sonra talebin arttığı poşet/ler.

  kilo ile poşet satanların işlerinin artmasına sebep olmuş bu yasa. şimdi 25 kuruş ödemek yerine daha ucuza mal etmek isteyenlerin tercihi olmaya başlamış kilo işi. peki şimdi bizler bu yasa ile doğayı korumaya devam mı ediyoruz. net bir şekilde bir şeyin korunduğu falan yok, kilo işi poşet ya da paralı poşet çok sağlıklı, doğada zengin imajlı bir poşet olduğu için hemen çözünüyor mu?

  bana göre, yanlış zamanda doğru bir adım.

  bunun üzerinde doğru düzgün bir çalışma yapılmalıydı. sırf avrupa'ya uyacağız diye, böyle dendi. ne doğaya uyumlu poşetler hazırlandı, ne de daha düzgün bir teklif getirildi.

  üstelik halkın alım gücünün yerlerde olduğu bir dönemde bu yasa beklemeliydi. halkını düşünmeyen sadece paralı poşet satarak doğayı korumaya çalışan bir akp hükümeti izlemini verdiniz. beni düşünmeyeni bende düşünmem diyen kişilerin sayısı çok arttı. kimse kusura bakmasın.

   
 2. marketlere inat alacağım poşet türü...kilo ile poşet alıp kullanmayı düşünüyorum...inat değil mi devlete poşet parasını yedirmeyeceğim.(kahkaha)

  sanki para verip aldığımız poşetler doğayı kirletmeyecek...bu nasıl saçma bir bahane...

  ayrıca file dağıtılacakmış muhtemelen tepkilerden dolayı bu durumu kendi lehine kullanmak isteyen akp hükümeti kendi logosunun olduğu seçim promosyonu dağıtacaktır...umarım reklamsız bir file olur başka türlü iyi niyet düşünemeyeceğim...

   
 3. Marketlerde poşet ister misiniz diye sorar oldu kasiyerler. Duştuğumuz durumun gülünçlüğü

   
 4. Doğaya faydalı kilo ile satılan posetlerdir herhalde dediğim durum.

  Ülke olarak olayı hep yanlış anlama egilimindeyiz çünkü işimize geliyor para verince kilo ile alırım deriz de amaç para değil abicim orada çevreye daha az zarar.

  Metro da yıllardır ücretli poşet millet bimde bedava iken çöp poşeti yaparım diye üçer beşer alırken metroda insanlar ihtiyacı kadar alırdı.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.