1 2 3 4 5 6 7 8

İŞYERİNDE KAHVALTI EDEN KİŞİ

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. erken uyanıp kahvaltı hazırlamaya üşenen muhtemelen bekar olan kişidir. kahvaltı vaktini uykuda geçirecektir ve kahvaltıyı iş yerinde simit, üçgen peynir ve çay kombinasyonuyla geçiştirecektir.

   
 2. sanılanın aksine bekar kişilere has bir özellik değildir işyerinde kahvaltı yapmak. ama yine de bekarlar yapınca anlayışla karşılanan evlilerin ise "ne biçim evliyse artık evinde kocasına çocuğuna kahvaltı hazırlamamış gelmiş burada yapıyor" önyargısına kurban gittiği eylemdir.

  ancak durum bana kalırsa kişinin bilmediği üzerine ahkam kesmesinden ibarettir. evli olan kadın kişisi sabah erkenden kalkar, çocukları okula hazırlar, beslenme çantalarını hazırlar, eşi ve çocukların kahvaltılarını hazırlar, sonra da kendi hazırlıklarını tamamlar. bu arada kahvaltısını da yapabilir ancak sabahın erken saatlerinde, kargalardan önce bişey yemeyi kendine yakıştıramamaktadır. netice olarak sadece kendi sorumluluğunu alan singıl bir kişiden daha çok mazereti vardır ancak toplumsal bakış açılarının verdiği idam hükmünden kurtulamaz.

   
 3. uykuya değer veren ve 10-15 dakika daha fazla uyuyabilmek için evden kahvaltı yapmadan çıkan kişidir.işe geldiğinde ise elinde simitler,poğaçalar ..

   
 4. Hiç yapmadığım eylem.

  Sabah 6 da kalkar, sporumu yapar, duşumu alır , evde kahvaltımı yaparım. İşyerinde kahvaltımı olur ya

   
 5. çaresizliğin göstergesi olarak, mecbur kalarak ya da uykusundan bir türlü feregat edemeyen kişidir.

  çaresizlik derken, kahvaltı hazırlayacak birisi yoktur yanında, kendiside bu işlerde iyi değildir, kahvaltıyı peynir zeytinle yaptıktan sonra işyerinde de yaparım diye hareket eden kişidir. kısacası herkesin kendisine göre bahanesi çoktur.

   
 6. Kahvaltı hazırlayacak yetenekte bir eş bulamayanların hazin sonudur. İnşallah bir aşçıyla evlenirim. Amin.

   
 7. yeteneksiz değil, olsa olsa tembel veya hadi ağır olmasın, üşengeç kişidir.

  hele bir de iş yeri eve yakınsa, kendini yormadan mesaiden 10 dakika önce evden çıkıp rahatça yol üzerindeki fırından simidini alarak kahvaltısını iş yerinde eda edebilir. eğer uyku tutmamış, erken uyanmışsa da evdeki malzemenin elverdiği ölçüde mükellef bir kahvaltı sofrası da hazırlayabilir.

  üşenmemekle alakalı durumdur kısacası.

   
 8. üşengeçlikten kaynaklanıp, sonradan kötü bir alışkanlığa dönüşen, çoğu çalışanın yaptığı gereksiz bir iştir.

  işyerlerinde bunun bir de masaya güzelce yayılmış; birçok kahvaltılık haricinde, türlü türlü pasta-börek-çörek-yeşillik-çerez vb. çeşitlerininde bulunduğu, adeta "paşa sofrası" şekline dönüştürülmüş olanına da rastlamıyor değiliz.

  en ilgincini paylaşmadan edemiyeceğim. geçen gün bir çalışanımızla ayaküstü sohbet ediyorken paylaştı. işyerimizdeki kahvaltı müdavimlerinden biri - ki kendileri hiç ummadığımız biridir- durumu biraz abartıp ; sabah erkenden uyanmış elleriyle hazırladığı menemen, dolma ve keki alıp getirmiş. demezler mi; be adam madem bu kadar beceriklisin, bütün bunları pişirdikten sonra kur sofrayı, aileni uyandır onlarla paylaş. taşımak, işyerine götürmek nedir, allahaşkınıza ? şaşmamak, şaşırmamak elde değil. ne diyelim, allah akıl fikir versin.

   
 9. Biraz daha uyumak için tembellik değildir. Alışkanlık meselesidir. Nasıl alışırsan öyle gidersin. Ben sabah erken kalkar çocuklara kahvaltı hazırlarım ancak kendim kahvaltı yapmam Türk kahvesi içerim. Bazen ekmek arası yapar arada da simit alır arkadaşlarla birlikte iş yerinde yeriz. Kadın sofrayı kurar kaldırır ortalığı toparlar kendine bile doğru dürüst zaman ayırmaz. Hayatı hep koşuşturmaktan ibarettir.İş yerine gelip kafa dinler. Dinlenir. :))

   
 10. simidi peynirle sevendir.

  poğaçadaki zeytinin kokusunu aramaya meyilli bir bireydir

  börekteki kıymanın ana vatanına gitmek için bilet alan kişidir:)

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.