1 2 3 4 5 6 7 8

ıspanaklı börek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. nar gibi kızarmışıyla birlikte en sevilenlerin arasında vazgeçilmez olan börek çeşidi. ıspanaklı-kıymalı, ıspanaklı-peynirli gibi çeşitlendirilirse daha lezzetli olabilendir. çay yada kolayla tüketimi kolayken çok sıcakken dokunulmamalıdır. ağızda geçici hasara neden olabilir. en lezzetli hamur işlerinden birisidir. annelerin yaptıklarının tadı farklıdır. canınız istediğinde yoksa, sizi can çekiştirebilir. yapıldığında evin içine mükemmel bir koku salar. şuan ne hissettiğimi okuduğunuzda anlıyorsunuzdur. börek istiyorum yaa.

   
 2. sebze kategorisinde degerlendirilmesi gereken yemek türü.

  Sağlık için sebze yemek şartya hani e tamam ıspanaklı börek yiyince sebze yemiş oluyor insan.kebap yanında yenilen salata keza öyle...sebzeyi farklı formada yemek de sağlıktır ki.

   
 3. lezzetli olmasına lezzetlide ne zaman yesem miğdemi yakıyor bu nedenle tercih etmediğim hamur türü.

   
 4. ıspanağın yemek olarak mı yoksa börek olarak mı değerlendirilmesinin kararını veremeyen kadınların genelde ıspanağı kullanma şekli olarak seçtiği tür.

  sabah kahvaltısında,öğel yemeğinde,akşam yemeğinde her zaman yenebilecek börektir. ama tabi dozu iyi ayarlamak gerekiyor, sıkıntı yaratmasın sonra.

   
 5. böreğin her hali güzelken, güzelliğine güzellik katmak adına ıspanakla yapılan börek türü. yapması da, yemesi de çok zevkli olan börek türüdür.

   
 6. peynirliden sonra en sevdiğim yapması pek bir zahmetli ama yemesi müthiş bir keyf olan en güzelini de annemin elinden yediğim börek

   
 7. ıapanağın hamurla buluşması.

  Tercih etmem ben yumurtalı ıspanak daha bi sağlıklı ve güzel olur sanki.

   
 8. peynirli ve kıymalıdan sonra tercih edebileceğim börek türü.

   
 9. ıspanak nedir arkadaş dedirten durum.

  kıymalı olur börek dediğim peynirlisi de idare eder.

   
 10. Ispanak ile yapılan börek çeşidi.

  Zehirli ıspanak yüzünden bir süredir pek yapılmıyor. Millet zehirlenip hastanelik olmayalım diye ıspanağa üvey evlat muamelesi yapıyor.

   
  (Bkz: börek)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam