1 2 3 4 5 6 7 8

Ev kazaları

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Ev içinde yaşayan aile bireylerinin bir takım durumların tehlikeli sonuçlarında karşı karşıya kaldıkları, sonuçlarının dalgınlık veya dikkatsizliklerden kaynaklanan bazen hafif bazende önü alınamayacak kadar kötü olabilen bedene gelen zararlar. rastlananlarda halıya,kapı eşiğine takılarak düşmelerde kırık,çatlaklar sehpa köşelerine,koltuk kollarına,dolaplara çarpma vurmalarda morluklar,ezilmeler, mutfakta,kırık bardak,bıçak,kesikleri gibi az çok görülen örneklerde yaşanılır.

   
 2. insanın kendi evinde oldugundan dolayı rahat hareket etmesi sonucu meydana gelen küçük kazalardır. zaman zaman ciddi sonuçlar da doğruabilir bu yüzden dikkatli olmakta fayda var.

  ayak serçe parmağının sehpanın köşesine çarpması, mutfakta kırılan bardaktan düşen cam parçacıklarına yalın ayak basılması ayakta meydana gelen kesikler vs vs.

   
 3. Herhalde en acısı ayağa çekmece düşmesidir. Fütursuzca küfrettiğim iğrenc bir haldir.

   
 4. ev içerisindeki yaşam alanımızın çoğunluğunu eşyalar oluşturduğu için, bir iş yaparken hızlı davranılması sonucunda başımıza gelen kazalardır. elimizi dolaba, kapıya , bacağımızı masanın kenarına çarpmak gibi kazaların oluşturduğu ve daha da genişletilecek kaza çeşitleridir.

   
 5. Dünyada ve türkiye'de ev kazalarına bağlı ölüm oranları azımsanmayacak kadar çok maalesef. Ev içersinde bazen sakarlıktan, bazen gereken önlemleri almamaktan, bazen de olacağından hem kendi başımıza hem de aile üyelerinin başına olmadık kazalar gelebilmekte. Ev içersindeki risk noktaları belirlenip, gereken tedbirleri alarak,kazaları en azından en az hasarla atlatabilecek düzeye indirgenmelidir.

   
 6. Ülkemizde En sık rastlanan kazalardir.

  -cam silerken yolun ortasına kafa üstü düşme

  - Elektrikli eşyaları tamir ederken akıma kapılma.

  -perde asarken yüksekten düşüp kolu bacağı kırma

  - uzun kulplu tava kullanımdan kaynaklı kızgın yağ yanıkları

  - sabitlenmeyen büyük ve ağır eşyaların altında kalma

  -çaydanlık şakası :)

   
 7. ayak serçe parmağını mobilyaya geçirmek ( Kurt gibi ulutur )

  ayağa, kapağı elde kalan kavanozu düşürmek

  banyoda kayarak garip ters şekillere girmek

  ağlatan kağıt kesikleri

  durulanan bardak kesikleri

  bazaya asılırken kolu çıkarmak

  kızgın yağın her seferinde gözü tutturması...

  en masum olanlarıdır.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.