1 2 3 4 5 6 7 8

Iskandinav ulkelerinin hepsi erken emeklilik sistemiyle batti

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. --spoiler--

  https://t24.com.tr/amp/haber/erdogan-konusuyor,848385?__twitter_impression=true

  -!spoiler--

  Cumhurbaşkanı erdoganin 4 sgk binasinin acilis toreninde yaptığı konusmada eyt (emeklilikte yasa takilanlar) icin kullandigi birakalim herkes ne zaman emekli olmasi gerekiyorsa o zaman olsun derken verdiği ornek.

   
 2.  
  (Bkz: ziya)
 3. daha önce verilmiş hakkı insanların elinden alarak bu kadar saçma bir örnek verilmesi ve bizde batarız sesinizi çıkarmayın diyerekten "aba altından sopa göstermek" olarak değerlendirdiğim haber.

  zamanında bu emeklilik şartları ülkemizde geçerli haldeydi ve milyonlar emekli oldu. şimdi ise eyt'lilere bu hak verilmiyor. eski düzenleme ile emekli maaşları güzel bir seviyede olacakken şimdi emekli olduklarında 1000 lira gibi bir maaşa sahip olacaklar.

  yeni sistemin en büyük saçmalığı prim süren arttıkça maaşın düşmesi. bu nasıl bir düzenlemedir, insanların hakkını nasıl yemektir anlamış değilim. şuanda 60 yaşına kadar çalışan insanların maaşları prim çokluğundan dolayı bayağı aşağılarda olacak.

  eyt'de düzenleme yapılmıyorsa, emekli maaş hesaplamasında geriye dönülsün barime. insanlar o kadar emek verip 60 yaşına kadar çalışacak al sana 1000 lira maaş ve bu maaşın yeterli seviyede olduğunu söyle.

   
  (Bkz: emeklilikte yaşa takılanlar)
 4. eyt konusu, gereksiz mağduriyet yaratma çabasından veya küçük siyasi hesaplarla sözde desteklenen ve milletimizin genel menfaatine-adalete-ekonomik verilere aykırı ve de siyasi çarpıtılmış argümanlardan ve de yaklaşımlardan başka bir şey değildir. yasalarda kimlerin ne ve hangi koşullarda emekli olacakları belirtilmiştir. bu bağlamda ise AYM'nin yargısal kararları doğrultusunda adil geçiş aşaması da düzenlenmiştir. bir haktan, tam ve tüm unsurlarıyla birlikte hak edilmeden kazanılmış hak gerçekliğinden bahsedilemez. sayın cumhurbaşkanımızın bu bağlamdaki yaklaşımı tamamen yerinde ve adil olduğu kanısındayım. İskandinav ülkeleri eleştirisi ise genel bağlamda haklı bir eleştiridir dediğim konudur.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.