1 2 3 4 5 6 7 8

haluk bilginer'in emmy ödülü kazanması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. spoiler

  dün yapılan ödül töreninde haluk bilginerin şahsiyet dizisindeki rolüyle en iyi erkek oyuncu dalında ödül kazanması haberi. tebrikler böyle önemli bir ödülün bir türk tarafından alındığını görmek mutluluk verici.

   
 2. diziyi izlemedim ama yaşayan en büyük aktörlerimizden, hatta belki de 3 büyükten olan oyuncunun sonuna kadar hakettiği ödülü kazanması haberi.

   
 3. İzlediğim en güzel dizilerden birisiydi "şahsiyet" hakkıyla alınmış ödül.

   
 4. Sevindirici bir ödül. Dizi de çok güzeldi. Tebrikler Haluk Bilginer.

   
 5. sonuna kadar oyunculuğunun hakkını veren haluk bilginer'in başarısının taçlandırılması.

  hele bir de "şahsiyet" dizisindeki rolüyle kazandığını öğrenince çok mutlu oldum ekstradan. en kaliteli puhu dizilerinden biriydi. tek sorun çok çabuk bitti ve sevenlerini üzdü gerçekten.

   
  (Bkz: Şahsiyet)
 6. ülke olarak son günlerde aldığımız nadir güzel haberlerden; sebep olan değerli sanatçımız haluk bilginer üstada teşekkür ederiz.hakkederek almış olduğu bir ödül bu.sanatçılarımızın kıymetini vakitlice biz de bilsek ne iyi olur dediğim üstadımızın emeğine sağlık, ömrüne bereket...

   
 7. ödüle layık görülmesinin sonucudur.

  bir yurttaşımız uluslararası kabul gören bir ödül aldığında, hele ki o ödülü alan ilk Türk vatandaşı ise altında hemen bir hıyanet izi, hainlik belirtisi, vatan satıcılığı emaresi ararım.

  yılmaz güneyin yol filmiyle cannesta aldığı ödülün altında aradığım gibi

  Orhan pamuk'un aldığı Nobel edebiyat ödülünde aradığım gibi

  nuri bilgenin cannesta, altın palmiyede, altın portakalda ödül manyağı olmasında aradığım gibi

  aziz sancarın nobelinde aradığım gibi

  bu arayışların ardına kimi zaman bölücülük propagandası yapan eli kanlı bir katille karşılaşırım, kimi zaman yüzbinlerce türkü ve kürdü katleden ermenileri masumlaştırmaya çalışan bir omurgasızla karşılaşırım, kimi zaman gerçek bir yetenek ve liyakat sahibi yönetmenle, kimi zaman bilime paha biçilmez bir katkı sunan bir biliminsanıyla...

  haluk bilginerin emmysine bakınca fonda fetöyü görmek çok da zor olmuyor. şakşakçılık yapmadan önce arka planı incelemek gerek.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.