1 2 3 4 5 6 7 8

Gülseren Budayıcıoğlu

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. tv'lerde yayınlanan kırmızı oda ve masumlar apartmanı dizileri ile hayatımıza giriş yapan yazar.

   
  (Bkz: kırmızı oda)(Bkz: masumlar apartmanı)
 2. madalyon psikiyatri merkezinin sahibi olan psikiyatrist ve yazar olan kişidir

   
 3. türkiyede ilk psikiyatri merkezini kuran psikiyatr doktor.umut kesilen birçok hastayı normalleştiren başarılı bir doktormuş.

  umarım delirmeye başladığımız için değil de tv sektörünün psikoloji temelli yapımlarda para olduğunu düşünmesinden dolayı adını duymaya başlamışızdır.

  şahsen delirmeye başladığımızı düşünüyorum.halkın ne şekilde kendini tedavi ettirmesi gerektiğini öğrenmesi veya hangi noktadan sonra klinik vaka olduğumuzu anlamamıza rehberlik etmek için bir nevi kamu spotu gibi yapımları servis ediyorlar.

   
 4. terapi ücretinin 1500 lira olduğu söylenen ünlü psikolog.

  hatta bazı yerlerde karşıma çıktı; ben o kadar para versem bir hafta uyuyamam, daha çok hasta olurum diyenler. haklı mı haklılar?

  sağlık problemi yaşarken bir de mali sorun ile karşılaşmak. türkiye şartlarında çok zor. bir zamanlar canan karatay'ın muayene ücreti konuşulmuştu, şimdi gülseren hanım'ın. yalnız konuşulmayacak gibi değil, hafta da bu ücreti ödemek, her babayiğidin harcı değil.

  kısacası;

  zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış. cep delik cepken delik olunca.

   
  (Bkz: canan karatay'ın muayene ücreti)(Bkz: terapi)(Bkz: zenginin parası züğürdün çenesi)(Bkz: cep delik,cepken delik)
 5. Camdaki Kız kitabının yazarı.

   
 6. Madalyonun Ici: Bir Psikiyatrin Not Defterinden adlı kitabını okuduğum psikiyatr uzmanı yazrdır.

  geri kalan serisi de var ama araya başka sıkıştırıp öyle okumayı planlıyorum.

   
 7. kırmızı oda'yı, masumlar apartmanı' nı ben de bir yere kadar izledim ama neredeyse her kanalda ve farklı bir dizi ile karşımıza çıkması hakkında pek de iyi kanaatler barındırmıyor ben de. insanların dikkatini çekmek, çocuk ve kadınların yaşadıkları mağduriyetleri dile getirmek adına güzel bir noktaya parmak basmış olabilir lakin artık olayı ticarileştirmenin ötesine taşımak ki bunu da birden fazla dizi-yapımdan anlamak mümkün.

   
 8. çağa ayak uyduran yazar.

  dünde camdaki kız ile kanal d başlayan dizinin yazarı.

   
 9. Şu an dizi sektörünü elinden bulunduran, danışanları ve onların hayatları sayesinde elinde yeterince malzeme olan, daha bu yoldan pek çok ekmek çıkartacağını düşündüğüm yazar kişisi.

   
 10. terapi yapmış kazanmış, sonra terapilerini kitaba aktarmış kazanmış, sonra bu kitapları dizileştirmiş kazanmış. buram buram kapitalizm koktu.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.