1 2 3 4 5 6 7 8

canan karatay'ın muayene ücreti

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. ünlü diyetisyen prof.dr. canan karatay hanımefendinin çalıştığı florence nightingale hastanesinde hastalarında muayene başına almış olduğu 800 liralık ücrettir.özel sigortaların kabul edilmediği hastanede alınacak randevuların bile en erken nisan 2016 tarihine verilebildiği belirtilmiştir.kimine göre az bile dedirten kimine göre ise dudak uçuklatan bir muayene ücreti gerçektende.asgari ücretin 950 lira olduğunu da acizane belirtmek isterim.

   
 2. sektördeki ücretlerin ne kadar olduğunu bilmediğimiz için az-çok şeklinde bir açıklamanın doğru olmadığını düşündüren konu.

  ama ortalama gelir düzeyi ülkemizde belli olduğu için büyük bir kesim için yüksek olacak meblağ.

  bu paraya verip gidenlerin zaten ekonomik durumu birkaç level ilerde olduğu için onlar için sorun olmayacaktır zaten...

  Sonuç olarak bizlik bir durum yok hocam.

   
 3. Allah bereket versin dediğimiz durum. Muayene eden memnun, muayene olan memnunsa kimsenin sıkıntı yapmaması gereken ücret.

   
 4. muayene eden memnun, muayene olan memnun da olsa gene de gelir dağılımında eşitsizliği yüzümüze çarptığı için sıkıntı yapmamız gereken durum.

   
 5. 200 TL daha eklersek, ülke nüfusunun %50'sinin bir ay çalışıp kazandığı paraya (asgari ücret) tekabül eden ücrettir.

   
 6. normal profesör ücretleri hastanelerde 150-200 lira civarında ,özel muayenehanelerinde ise 250-300 lira arasında değişirken, bu tarifelerin neredeyse 3-4 katı olarak anılan muayene parasıdır.üstelik olayın bir de traji-komik yönü de vardır bana göre.Yemek yiyip,kilo alma nedeni olan;etleri, kebapları götürmek için para harca,sonra aldığın bu fazla kiloları verebilmek için, canan hanıma git ve tekrar para harca.anlayacağınız kilo almakta paralı, kilo vermekte (smile)

   
 7. yıllarca gözümüze sokularak parlatılan kimi şahsiyetin aslında arkasında önemli güçlerin veya ortaklıkların olduğunu düşünmeme sebep olan durum. mesele "ekmek yemeyin" temalı komik capslerin çok ötesinde devam eden bir süreç aslında.

   
 8. Canan Karatay'ın ''ekmek yemeyin'' demesinden ''aslında kendisinin ekmek değil pasta yediğinden''şüpheye düşebileceğimiz;aklı selim insanların ''önce can sonra canan'' sözlerini ''her zaman canan'' şekline bürüyen bir anlayışın talep ettiği ücrettir.

   
 9. vergisini veriyorsa millete ne denilecek durum, kimseye silah zoruyla verdirmiyordur..

  her ne kadar canan hocanın tavsiyeleri bana mantıklı gelmesede alan razı satan razıysa ve yasal cercevedeyse bize laf düşmez..

   
 10. beni ilgilendirmeyen, zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış düşüncesinden hareketle, ki ben de züğürt olduğuma göre "banane" dediğim ücret tipidir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.