1 2 3 4 5 6 7 8

evde kendi saçını kesenler

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. virüs süreciyle birlikte berberlerin uzun bir süre kapalı olması sonucu özellikle erkeklerin uzayan saçlarını makine temin ederek evde kendi kendilerine kesmeleridir. bu sayede birçok erkek berbere gitmeye meydan bırakmadan saç kesmesini ve saç kesmenin çok zor olmadığını öğrenmiştir. berberlik deneyimi edinmiştir. kadınlarda pek görülmeyen bu durum belki de normal zamanda berbere gidenlerin sayısını azaltacaktır.

   
 2. bir tıraş makinesi almak suretiyle yapabildiği kadar kendi saçını kısaltmaya çalışan kişilerdir. doğru düzgün yapanlara helal olsun demek lazım.

   
 3. kendi saçını sokakta kesenlerden farklıdırlar.

  tanım: evde saç kesme operasyonu yapanlar.(çoğulmuşlar)

   
 4. benimde dahil olduğum grup. saçlarımın dalgalı olması benim için büyük avantaj, eğri mi olmuş düz mü olmuş belli olmuyor.

   
 5. Boşvermişliğin upper intermediate seviyesi. Banyodan sonra kafayı eğip güzelce tarayıp keserseniz kat kat hoş bir görünüm elde edersiniz. Bir türlü istediğiniz model ve boyda kesemeyen kuaförlere olan gereksiz düşmanlığa yer kalmaz. Kendim de yeterince kötü kesebiliyorum hahay şeklinde bir özgüven aşısı da diyebiliriz.

   
 6. Bu akıma katilanlardanim.

  Kendi saçımı olmasa da çocukların saçını makine ile üç numaraya vurdum.

  Nasıl mı oldu ikiside pusuda bekliyor baba seni de kel yapacaz hele uyu.(gülücük)

   
 7. 5 numara ile aralarına katılmış olduğum durum . enseyi hanıma bırakmanız lazım.daha da gitmem zaten şu dönemde berbere .

   
 8. Kuaförlerin kapalı olması durumundan âzâde tamamen hür irademle hiçbir etki ve baskı altında kalmadan bir güzel gerçekleştirdiğim eylemdir.

  (Kat olduğunu ispat edebilirim ama kat kat mı ışte orası şaibelidir.)

  (Gülücük)

   
 9. bin dokuz yüz yirmilerde yaşanan salgın sonrasında, temizliğe çok önem veren dedemin tamamen hijyen düşüncesiyle berberden ayağını kesmesiyle başlayıp babama ve babamdan da bize aktarılan gelenek. bir tıraş çantamız var ve içerisinde şimdilerde elektriklileri olan, dedemden kalma elle çalışan tıraş makinesi mevcut. ayrıca salgın öncesinde, saç tıraşımı evde olduğum için benimle eğlenen arkadaşlarıma da çok büyük ders oldu kimseyle alay edilmemesi gerektiğini anladılar.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.