1 2 3 4 5 6 7 8

Dino Buzzati

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. İtalyan yazar, ressam, şair ve gazeteci.

  Ayrıca

  Acilen yazar olması gereken çaylak üye, tebessüm.

   
  (Bkz: Cahil kelimeler)(Bkz: Augenblick)(Bkz: Lord of the flies)
 2. Hayatımın kitabı olan -Tatar Çölü-nün kıymetli yazarı.

   
 3. Hayatında ilk kez öyle güzel uyumuş ki, bu sebepten güne geç başlamış yazar. Bütün sıkıntıları uçup gitmiş, yüreği ferahlamış, göz bebeklerine bir ışıltı, sesine bir neşe konmuş. En sevdiği müziği açmış, balkona çıkmış. İlk kar tanesi kibar burnunun üzerine düşmüş. Kafasını yavaşça kaldırmış, kar hızını arttırıp lapa lapa yağmaya başlamış, avuçlarını açıp, gözlerini kapatmış. Evden gelen müzik sesine odaklanmış, üzerinde beyaz bir örtü oluşturmuş kar taneleri, müzik bitmiş, açmış gözlerini... üzerini silkeleyip geçmiş içeri. Buğulanan gözlüklerini silmiş pijamasının ucuyla. Ocakta kaynayan çaydan almış bir bardak. Bilgisayarının başına geçip yazmaya başlamış ilk yayımlanacak harika hikayesini zihninde tasarlayarak.

   
 4. Kullandığı nicklerden çabuk sıkılıp değişiklik arayan kişi.Sayalım bakalım le lys dance le valle,Augenblick ve dino buzzaliti en güzeli Augenblick(gülücük)Neyse ki kendisini -herkese- kolayca sevdirebilme özelliği var da yabancılık çekmiyor

   
 5. Beni sözlükle tanıştıran yazar. Bugün üyeliğini kapattığını görüp üzüldüğüm benim için kıymetli bir arkadaş. Üyeliğini uzun süredir çok aktif kullanmasa da varlığını bilmek güzeldi.

  Umarım yakın zamanda yeniden aramıza katılır.

   
 6. Augenblick olduğunu bugün öğrendiğim yazar.

  Gitmiş, geri gelecektir.

   
 7. Kucuk kara baliklari kovalamaya gittigini dusundugum eski bir dost yuzde iki yuz donecek

  Bahse varim

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.