1 2 3 4 5 6 7 8

Abbie.

Bu üye Çaylak

Bu üyenin profil sayfasına git

76 entry 18 konu hiç puanı yok
22.06.2019 16:50 son işlem tarihi takip etme takip et

Vampir ve köylü oyunu

Bayram tatilinde yaklaşık 20 kişilik yaş skalası geniş bir grupla aynadığımız oyun.

Acayip eğlendik, eğer ortamınız olursa oynamak istersiniz diye size de anlatmak istedim.

Biz 20 kişinin içinde 4 kişiyi vampir seçtik. Bu oran sayı azaldıkça azalıyor.

Bir kordinatör halka halinde sıralanmış kişilerin gözlerini kapatmasını istiyor. Vampirleri onlara dokunarak belirliyor. Daha sonra vampirlerin birbirini görebilmeleri için sadece vampirlerin gözlerini açmalarını söylüyor.

Gözlerini açan vampirler takım arkadaşlarını tanıyor. Daha sonra kordinatör herkesin gözlerini açtırıyor ve birine söz hakkı veriyor.

Soru şu; "sence kim vampir?" İşte burada tamamen insanın ikna kabiliyeti ve gözlem kabiliyeti devreye giriyor. Herkes fikrini söyleyince oylama yapılarak biri eleniyor. Elenen kişinin vampir mi yoksa köylümü olduğunu kordinatör söylüyor.Eğer köylüler sayıca üstün hale gelirse, kordinatör herkesin gözlerini kapatmasını isteyip vampirlerin ortak kararıyla bir köylü öldürülebiliyor, bu tamamen kordinatöre kalmış bir durum.

İşin keyifli yanı, köylüsün ve bunu insanlara kanıtlamaya çalışırken iyice şüpheleri kendine çekiyorsun veya vampirsin strateji yaparak, kendini köylü göstermek için bir vampiri eleverebiliyorsun.

11.06.2019 21:58
 1. gitmek

  Bize sıkıcı gelen bütün sorumluluklardan ve ilişkilerden kurtulmak sanıldığı için insan "gitme" eylemine sihirli değnek gibi bakıyor. Gitmek, yollara düşmek, aniden hafiflemek yanılgısı da yaratıyor olabilir. Oysa insan öğreniyor ki, "bu kafa bu omuzlar üzerinde her yere bizimle beraber gidecektir."

   
 2. çaya kaç şeker

  Manisa'nın bir köyünde misafirlikteyken bana sorulan soru. Çaya şekeri atıp veriyorlardı. Bana baya ilginç gelmişti.

  Bir zamanlar 4 şeker atardım. Ama o bir zamanlarda kaldı. Şimdi çaya şeker atmıyorum ama yanında tatlı bir şeyler yemek hoşuma gidiyor. (Ne anladık bu işten, gülücük)

   
 3. Sahibine ulaştıramadığınız hediye

  Vermek için çok geç kaldığınız veya vermek isteyip veremediğiniz hediyedir.

  Bende var bir adet, paketinden çıkmayan. Bir çekmecede duruyor. Gariptir başkasına vermek de, vereceğim kişiye haksızlık olurmuş gibi hissettiriyor. Nitekim onun için hazırlanmış bir şey değil.

  Ya da elden çıkartmaya mı kıyamıyorum nedir.

   
 4. meze

  Bir mekana gidildiğinde siparişten önce getirilen aperatiflerdir.

  Ücrete tabii olmayanları makbuldür.

   
 5. saman alevi

  Benim öfkemin özelliği, bir an gelir ve bir kaç dakika sonra geçer manasında halk arasında çokça kullanılır.