1 2 3 4 5 6 7 8

arabayı temizlemek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. eskiden mahalle aralarında hortumla yol kenarlarında dışının yıkandığı içinin elektriklibirlikte ev süpürgeleriyle temizlendiği günümüzde ise araba yıkamanın bir sektör haline gelmesiyle profesyonelce iş yerlerinde araçların temizlenmesi.

   
 2. erkeklerin yapmaktan zevk aldıkları ve rutine bağladıkları işlemdir. mutlaka haftanın bir günü araba dip, köşe yıkanır ve temizlenir. kadınların ise benzinliklerde yıkatmayı tercih ettiğidir.

   
 3. erkeklerin kendi çocuklarına banyo yaptırır gibi özenle yaptıklarını düşündüğüm eylemdir. iç dış her yer en ince ayrıntısına kadar sabunlanıp köpüklenir, içi silinir temizlenir ve sonra da hortumla her yer güzelce yıkanır.

  Bundan sonra yağmur yağmaması tek temennileridir.

   
 4. boş vakitlerde veya arabanın kirli olduğu zamanlarda yıkayıp, kurulayıp tertemiz hale getirerek keyif almak.

   
 5. benim üşenip yapmadığım iştir.

  yağmur yagdı Allah^tan gidip bir bezle yagmurdan arta kalanları temizleyim bağri.(gülücük)

   
 6. Otopark a bırakınca temizlik yapıyorlarsa sevindiğim durumdur

  Anca o zaman temizletiyorum çünkü (Gülücük)

   
 7. erkeklerin en büyük hobisidir

   
 8. Erkeklerin temizlik yapmayı sevdiğini okuyunca çok şaşırdığım konu.

  Hayrına bizim arabaları da temizler misiniz?

   
 9. artık yap(a)madığım eylem

   
 10. arabası olanların haftasonlarında yapmaktan hoşlandıkları sevdiği aktivitelerden biridir. arabayı ince ayrıntılarına kadar temizlemek bir nevi eski zamanlardaki savaşçının atını tımar etmesi üstünü başını temizlemesi karnını doyurması gibi bir şeydir. parası olanlar araba yıkama yerlerinde suya sabuna dokunmadan gelişmiş teknolojik cihazlar yardımıyla para verip arabalarını yıkatırlar. kimisine göre yağmur yağınca arabayı yıkamaya gerek kalmaz. halbuki yağmur yağdıktan sonra arabanını üstünde kalıp kuruyan yağmur damlaları kaportanın üstünde izler bırakır ve bu izler göze güzel gözükmez. evinizin bahçesi veya garajı varsa sıcak yaz günlerinde arabanızı yıkamak hem sizin hem de arabanız için haftasonunu değerlendirme imkanlarından biridir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.