Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

12.12.2023 kopenhag vs galatasaray maçı

paylaş araştır

1. takımın yarısından fazlasının olmadığı defansta hiçbir deneyimi olmayan 18-19 yaşında gencecik çocuğun oynadığı ve doğal olarak as kadroları ve disiplinli oyunlarıyla farklı kazandıkları maçı dillerine maalesef pelesenk edenlerin yenilerek şampiyonlar liginden elendiği maç.

hayır kaleci onana olmasa onu bile olamayacaklar ortada oyun yok bişey yok ama baksan sanki real madrid havasındalar. onana ve ten hag malı olmasa grupta direk sonuncu olacaktı gs.

sizin takım bir avrupa maçına davinson sanchez,abdülkerim, nellson, torreira,icardi,ziyech,angelino (ya da kazımcan) olmadan çıksın. sonucu alsın ona göre konuşuruz. çünkü fenerbahçe öyle çıktı maça.

eğrisi doğrusu kopenhagın akıllı oynayıp iyi mücadele ederek kazandığı ve son 16 turuna yükseldiği maç.

2. konu futbol olunca

kafamın beton çivisi girmeyen duvarın arkasında olması.

3. dermes en iyisi sayın yazarımız bildiğini sananlar da ben gibi o bu şu gibi saçma sapan konuşuyor zaten

bide çok bildiğimizi sanmamız ayrı bir gaflet konusu

maşallah hepimize en çok bana

4. bir takım büyükse, her şeyiyle büyüktür. malzemecisinden sağlık ekibine kadar. fb'nin as oyuncularının yarısından fazlası sakat olduğu için önemli bir maçı kaçırıyorsa şapkayı öne koyup biraz düşünmek gerekir. gs'de bu sezon sanchez dışında sakatlık sebebiyle maç kaçıran oldu mu? hatırlamıyorum. icardi ve muslera'nın kesin sakatlandı denildiği halde tam performansla olmasa da sağlık ekibinin hokus pokusuyla sahalara döndüğü sır değil.

onana ve ten hag'ın başarısız olduğunu herkes düşünüyor ama birine 50 milyon euro bonservis, diğerinin eline 850 milyon euroluk takım veren adamlar böyle uygun görmüş, rakiplerin kötü tercihlerini de galatasaray'a yazmak güzelmiş. ne deseydi okan, kaleye de gea'yı getir, 4-3-1-2 oynat, bizim sol bek kötü oradan yardırın, ten hag yerine de guardiola'yı ayarlayın mı? lol.

ayrıca gs'nin bayern'le oynanan iki maçta da iyi performans sergilediği ortada, ki bu bayern kupanın her daim favorisi olan 2-3 takımdan biri ve özellikle istanbul'daki maçta resmen gol yollarındaki beceriksizliğinin cezası olarak yenildi gs. 70.dk'ya kadar eline geçen 5-6 fırsattan 2'sini atmış olsa bayern'i yenecekti, izleyen herkes bunu gördü. tabi adamlar bayern, 70'ten sonra 4 kez gelip 3 tane salladı gitti, o yüzden kane 120 milyon ederken icardi 20 milyon ediyor ve o yüzden kane bayern'deyken icardi gs'de, imkanlar bu şekilde.

gs güzel ve zevkli bir 6 maçlık şl performansından sonra son maçta dramatik bir şekilde elendi, bayern dahil kimseye ezilmedi, skandal denecek bir oyun veya skorla da ayrılmadı, başımızı öne eğdirmedi. 2.lik iddiasını son maça kadar sürdürmek bile bir başarıdır, burası avrupa'nın zirve ligi, öyle konferans ligine falan benzemez. mesela gs bu grupta 3.olarak avrupa ligi'nde devam edecek ki bu hala konferans ligi'nin bir üst klasmanında bir lig. her şey ortada.

fenerliler de istiyor ki, bayern + madrid + city'li hayali bir gruptan 2. çıksın gs de görelim, lol. borussia dortmund, psg, milan ve newcastle'lı f grubundan sonra kağıt üzerinde en zor sayılan gruptu a grubu, ele geçen şanslar oldu, değerlendirilemedi, yine de iyi bir mücadeleyle rezil olmadan 3. olarak avrupa ligi'ne gidildi.

artık gs avrupa ligi'nde, fb de konferans ligi'nde gidebildiği yere kadar gitsin, uefa ülke puanı artsın ki lige para ve kalite gelsin. bu icardi'ler, dzeko'lar, zaha'lar, fred'ler, boey'ler para için geliyor elbet ama özellikle genç olanlar avrupa maçlarında kendini gösterip ingiltere'ye, ispanya'ya gitmek için de geliyor bir yerde. bunun için de uefa ülke puanı lazım.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.