Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

11.11.2018 de kıyametin kopacağını söyleyen öğretmen

paylaş araştır

1. spoiler

çevresine uyarılar yaptığını ama kimsenin kendisini dinlemediğini belirten, inandırıcılığını arttırmak için öğretmenlik mesleğinden istifa ettiğini açıklayan dilekçesini yazan kişidir.

2. umarım onun için kopar dediğim ve istifasını memnuniyetle karşıladığım garip.

3. dört günümüzün kaldığını aklıma getiren haber.

şimdi, görevinden istifa etmiş. ne alaka demek istiyorum. sevgili öğretmenim sen istifa etmeyince kıyamet kopmuyor mu, düşündürücü bir eylem.

kıyametin bir saati ya da zamanı olduğunu bilen insan neler yapar ya da yapmaz. dünya işleri tepetaklak olur kesinlikle, neden insan çalışsın ki. o kısacık zamanı bir şekilde değerlendirmeye çalışır. bu sebeple kıyametin ne zaman kopacağını biz faniler bilmeyiz. peygamber efendimiz bile net bir tarih vermemişken, sıradan bir insan nasıl biliyor, ilginç.

yalnız bu sefer, şurada kıyamet kopmayacak diye bir söylem yok. sanırım artık kimse inanmaz diye o riske girilmemiş.

(Bkz: kıyamet)
  4. istifa kararını memnuniyetle karşıladığım kişi.

5. bakınızdaki kişinin adını silip yerine iddiada bulunan öğretmenin adını yazarak bir tepki vermek gereken konu.

(Bkz: Ne oldu paşinyan)
  6. sormak lazım mı yaşıyor mu o kıyameti kopmuş mu öğretmenin :)

7. bir ara da arjantinin kalecisi carlos roa vardı. adam aktif futbol kariyerini 2000 yılında kıyamet kopacak diye bitirmişti:)

ona benzettiğim öğretmen

8. belli ki psikolojik sorunları olan biriymiş, eğitim sektöründen uzaklaşması oldukça iyi bir tercih olmuş.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.