1 2 3 4 5 6 7 8

sinir eden reklamlar

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. 118-80 reklamını her gördüğümde sinirler tepeme çıkan, arkadaş yeter artık rüyalarımıza bili görüyor dediğim her haltı bilen numaraların dahil olduğu reklamlardır.

   
 2. kuaför eşliğinde yapılan saçlar ile ekrana çıkıp, bu güzelliği falanca marka şampuana borçluyuz diye poz veren oyuncuların oynadığı ve bizlerin de he he haklısın diye sinir olduğumuz reklamlar.

   
 3. bir ara memurlar nette de karşılaştığımız ve her seferinde kapatmamız gereken, insanın sinirini yerinden oynatan reklamlardır.

   
 4.  
  (Bkz: fesuphanallah yani candan erçetin)
 5. insanın sinir katsayısını artıran reklamlardır. ilk aklıma 118 80 gelse de artık reklam sektörü eğlence olmaktan çıktı ıstırap olmaya başladı. klişeleşmiş ve insanın gözüne sokmayı marifet sayan yaratıcılıktan uzak reklamlar sayesinde her zaman maruz kaldığımız sinir bozucu durumdur.

   
 6. sinir edici özelliğine ek olarak, kendilerini farkında olmadan ezberleten reklamlardır. Bir gün yolda yürürken mırıldandığınız şarkı, reklam şarkısı olunca, gerçekle yüzleşiyor, bu sistemin tam da içinde olduğunuzu fark ediyorsunuz.

   
 7. üründen bile soğumamıza sebep olan reklamlar.

  reklamdaki oyuncular, tavırlar, saçma sapan replikler vs. uzar gider. reklam sektörü de artık ne yapacağını ve neyi nasıl kullanacağı konusunda kararsız. çünkü her şeye ulaşma imkanı var tüketicinin ve övülen ürüne talep bile çok kısa olabiliyor. her şeyin tadını bilen, her türlü temizlik ürününü kullanan ve fikri olan bir tüketici kitlesi var sonuç olarak.

   
 8. ünlülerin çocukları ile beraber paylaştıkları reklamlar.

  çok samimiyetsiz ve yapmacık buluyorum. çünkü o reklamını yaptığınız bebek ürününü herkes alamayabilir. çünkü bebek ürünleri gerçek anlamda çok pahalı. siz sadece kendi çevrenize o reklamı yapıyorsunuz, bir çok kişi ucuz bebek bezi peşinde, sizin reklamınız kimsenin umrunda değil.

   
  (Bkz: reklam)(Bkz: bebek bezlerinin pahalı olması)
 9. youtube da cıkan 'mubi'reklamlarına uyuz ötesi uyuz oluyorum,sesi beni delirtiyo, o nasıl iğrenç itici bir reklamdır..yani itici olmaya çalışmışlarsa evet başarmışlar

   
 10. Şirin görünmeye çalışıp adeta iyilik meleği, bir nevi kurtarıcı profili çizen banka reklamlarıdır. Faiz oranları, bilmem kaç kredi imkanları bahsettikleri kadar sevimli değildir, hatırlatmak isterim.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.