Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

10 Kasım

paylaş araştır

1. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu günün 77'nci yıl günü. Sonsuzluğa uğurladığımız yüreğimizde ölümsüzlüğü ile var olan büyük ATAM.

2. her geçen gün üzüntüsünü daha çok hissettiğim , türk kadınına en çok değeri vermiş, kadına seçme ve seçilme hakkını neredeyse tüm avrupadan önce vermiş, ulu önderin ölüm yıl dönümü.

3. Üzerinde yaşadığımız ülkeyi liderlik vasıflarını kullanıp halkın da desteğini alarak isgalci devletlerden kurtaran, ülkenin başından saltanat ve halifelik belasını defeden, ülkeye demokrasi ve cumhuriyeti getiren, ülkeyi muasır medeniyetler seviyesine taşıyan, kadınlara verdigi haklarla kadınları ikinci sınıf vatandaş olmaktan kurtaran, kadınların erkeklerle her alanda eşit hakka sahip olmasına olanak sağlayan, yokluğunun hiçbir zaman doldurulamayacağı en cok da kadınların çok şey borçlu olduğu liderler lideri Önderimizi Atamızı sonsuzluğa uğurlandığımız o kederli günün yıl dönümü. Bedenen aramızdan ayrılsan da bizlere miras bıraktığın büyük eserin Türkiye Cumhuriyeti biz gençlere emanet.

"Benim naciz vucudum elbet bir gün toprak olacaktır; fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." Mustafa Kemal Atatürk

4. Atatürk'ü an(la)ma günü..

Bir ölümlünün ölümsüzleştiği gün..

5. ulu önder mustafa kemal atatürkün aramızdan ayrılışının yıl dönümü olan gün. her daim saygı ve minnetle anacağız kendisini.

6. Ulu önder, büyük devlet ve siyaset adamı, dahi asker, hakiki milliyetçi ve samimi vatansever Atatürk'ün, aramızdan madden ayrılışının yıl dönümü. Manevi olarak halen aramızda, kendisini şükran ve rahmetle anıyorum.

7. zamanın en çok durmasını istediğim günün ertesi günü..

bazı borçlar vardır, ödeyemezsiniz..

iyi ki geçmişsin bu dünyadan..

8. bugün 10 kasım, gazi mustafa kemal atatürk'ün aramızdan bedenen ayrılışının 81.ci yıldönümü...bedenen ayrılmak her faninin tadacağı bir gerçek.ancak o, yıllar akıp giderken dahiyane fikirleriyle ve kutsal mirası türkiye cumhuriyeti ile ölümsüz bir şekilde ebediyyen yaşayacaktır.kendisinin de söylediği gibi;

"beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.

iki mustafa kemal var. biri ben, fert olan, fani olan mustafa kemal. ikinci mustafa kemal'den ise ancak "biz" diye bahsedebilirim. yani sizler, çalışan köylü, uyanık, münevver, milliyetperver vatandaşlar... İşte o mustafa kemal ölmez."

ruhu şad olsun, nur içinde yatsın.

9. Vefatının 82. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü hürmet ve rahmetle anılması gereken gün.

Her yıl 10 Kasım günü saat 09.05'te sirenlerin çalmasıyla birlikte ülke genelinde pek çok kişi, o sırada törende olmasa bile, bulundukları noktada saygı duruşuna geçer, O anda trafikte olan insanlar arabalarından inerek saygı duruşuna katılmakta ya da korna çalarak sirene eşlik etmekteydi. Bakalım bu sefer böyle bir şey olacak mı

Ruhu şâd, mekânı cennet olsun...

En büyük emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır...

10. ulu önder atatürk'ün ölüm yıldönümü. tam 82 yıl olmuş aramızdan ayrılalı.

Ruhu şad olsun.

(Bkz: Atatürk)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.