Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

08.11.2020 berat Albayrak'ın istifa etmesi

paylaş araştır

1. Hazine bakanı berat Albayrak'ın, Instagram sayfasından açıkladığı istifa. Ailesine zaman ayırmak için istifa ettiğini dile getirmiş. Yalnız istifa kabul edilmiş mi, o konuda açıklama yapılmadı. Bu yüzden erkenden sevinmek istemiyorum.

2. Ulusal kanalların yayınlamaya korktuğu haber.

Peki biz bunu nereden öğreniyoruz İnternet kaynaklarından; sözlükler, twitter falan.

Ülke değil, bildiğin açık hava laboratuvarı...

Bu istifa gerçekleşirse gemi batmak üzere ve fareler kaçışmaya başlamış demektir

Yok istifa kabul edilmez bakan soylu istifasında yaşanan film tekrarlanırsa; bakanın istifa twiti ve athena gökhan'ın bakan istifa etsin twitinin saçma teaadüfünden de yola çıkarak sosyal medyaya bir operasyon yapılacak ve halkın gerçek haber kaynakları da tıkanmaya çalışılacaktır diyebiliriz.

Ha bu arada bütün bunlar biden'ın başkan seçilmesinden ötürü yaşanıyor. Kuzey kore'ye dönüşmemiz an meselesi. Mevcut iktidar ya pes edecek ya da merkezi despotizm tarzı uygulamalara başlayacak.

Sonumuz hayrola, bakan bile bu duayı ediyor, hepimiz amin demeliyiz.dürüm ciddi

3. doğru haber.

esasen iyi bakandır kendileri. aslında ekonomi bakanlığı buna verilmeyecekti. enerji bakanlığı ile olaya devam edecekti. Yani damat etiketinden ne yaparsa yapsın kurtulamayacaktı. Bakın başarılı oldu demiyorum iyidir diyorum. Ama bugünki Bakanlıktan istifa edişi çok manalıdır. Yani sarayda bir şeyler olmuş belli. Twetterden bir açıklama hop bitti. Bir amaç var belli..

4. umarım kasım kendisi için ekimden iyi olur.

5. an itibariyle doların 8,39 a euronun 9,91 e kadar düşmesine sebep olduğu iddia edilen olaydır.resmi açıklama gelmeden inanmamak lazım ama birçok kaynak istifanın doğru olduğunu belirtiyor.

6. yerinde alınmış bir karardır.

bazen olmuyorsa zorlamamak lazım ülke olarak pollyannacılığı bırakalı çok olduk bence.

7. geç kalındığını düşündüğüm karardır

ekonominin hali ortadayken ekranlara çıkıp uçuyoruz zıplıyoruz gibi açıklamalar yaparak insanları iyice çileden çıkartmıştır

çıkıp deseydi ki" evet ekonomimiz zor durumda bunu birlikte aşacağız biz de elimizden geleni yapacağız bu konuda" o zaman bu kadar tepki almazdı. ama insanlar ekonomik olarak dar boğaza girmişken pembe tablo çizerek onları yanıltmayı kimse kabul etmedi, eden güruh yok mu var elbet. o da onların bakış açısı bir şey diyemeyiz.

8.  
    (Bkz: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstifayı Kabul Etmesi)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.