1 2 3 4 5 6 7 8

savunma-n

Bu üye Çaylak

Bu üyenin profil sayfasına git

86 entry 21 konu hiç puanı yok
13.03.2015 14:45 son işlem tarihi takip etme takip et

masuniyet

Korunmuş olma. Bildiğimiz dokunulmazlık işte. Masumiyetle sıkça karıştırılır.

13.03.2015 14:45
 1. sorumlular hakkında yasal işlem yapılacak

  Aslında burada üzerinde durulması gereken bir 'detay' da yapılacak olan işlemin 'yasal' değil de 'yargısal' (ya da 'yönetsel') olacağıdır. Parlamento işlemi değildir bu meret. Kanun ya da meclis içtüzüğü falan değil; soruşturma açılır, gerek görülürse yaptırımlar uygulanır. olur biter.

   
 2. Sezen Aksu

  Bir şarkısı da yoktur ki vasat olsun. kötü demiyorum bakın vasat şarkısı yok kadının. Ölümü ile pop müzik epey bir şey kaybedecektir kendinden. O yüzden yaşasın.

  Bir teorim var: Türkçe bir şarkı beğendiniz diyelim. Şarkı güzelse ya sezen aksu'nundur ya da diğerlerinin. Deneyin; farkı siz de göreceksiniz.

   
 3. islama zarar veren unsurlar

  Taassup'tur. Karşı görüşlere tahammülsüzlüktür. Bu yüzdendir ki şeytan insanlar arasına nifak sokup müslümanı müslümana kırdırabilmektedir. Her işte Allah rızasını gözetmeden kendi çıkarımızı düşünmektir.

   
 4. ebu hanife

  Asıl adı numan'dır. İmam-ı azam(en büyük imam) olarak da bilinir. İlk mezhep olan hanefilik'in kurucusudur. Fakih(hukukçu)tir. Bireyi ve toplum yararını esas alır. Ulul emr'e itaat esas olmasına rağmen, görüşlerini beğenmediği devlet otoritesine karşı çıkabilmiştir. Özgürlükçüdür. Fetvalarında Akılcı metotu sıklıkla kullanır. Her hadise güvenmez. O yüzden zamanında zındıklıkla bile suçlanmıştır. Toplumda ayet gibi muamele gören hadisleri bile yeri gelmiş, Allah Rasulüne(sav) atfedememiş ve inkar edebilmiştir. Günümüzde bile kolay cesaret edilemeyecek bu davranışının bedelini ise canıyla ödemiştir. Allah mekanını cennet eylesin, amin.

   
 5. metin feyzioğlu

  bir gazeteye verdiği demeçte; kendisinin cem garipoğlunun avukatı olmadığını, baba garipoğlunun avukatı olduğunu dile getiren; bu tür iddiaların bir karalama kampanyasından ibaret olduğunu belirten ceza ve ceza usul hocası.