1 2 3 4 5 6 7 8

islama zarar veren unsurlar

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. amacı belli olmayan müslüman olduklarını iddia eden terör örgütleri ve din üzerinden siyasi ve ticari rant elde edenler islam dinine yakışmıyor ve dünyadaki imajına büyük zarar veriyor.

   
 2. Günümüzde neredeyse bırakmamışız bir şey. Nüfus kimliğimizde eyvallah yazar dini islam ama nereye kadar islam. çıkar çekişmeleri, menfaat kokan hareketler hepimizde var birer tutam olsada. İslam eğer doğru yaşansaydı eğer bilincimiz doğru olsaydı, dışarıdan gelen bu mihraklara izin verilmezdi hemen dışlanılırdı, etnik sevgiden önce insan sevgisi gelirdi ama nerede tozlu bir rafta gün yüzüne çıkmayı bekliyor. Komşusu açken tok yatan bizden değildir. ne güzel demiş, Sattığı malın ayıbını saklayarak müşteriye sunmak ne kadar din yaşantısına sığar. Düşene bir tekmede sen vur zihniyeti olduğu müddetçe pek azalamayacak zararlardır bunlar, farkında olursak zarar verenleri içimizde barındırmayız bu zararlarıda en aza indiririz açık net. Kimse dört dörtlük değil fakat doğru bilinçde olmalı.

   
 3. Işıt terör örgütünün en başta yer aldığını daha sonra özellikle arap ülkelerinde sürekli kan dökülmesi, hiç birlik ve beraberliğin olmaması, diğer dinlere mensup kişiler tarafından hoş karşılanmıyor ve islamiyet, müslümanlık denince sürekli vahşet ve kan geliyor.İslama müslümandan daha fazla zarar veren insanlar yok dediğim konu.

   
 4. insanların bir türlü anlamadığı ya da anlamanın işine gelmediği bir konu var ki; din insanların nefsine, çıkarlarına alet edilecek bir kavram değildir. din kimsenin tekelinde de değildir hele din herhangi bir canlıya şiddetin icazetini verip meşru sayacak bir düşünce sistemine asla sahip değildir.

   
 5. müslüman olduklarını iddia edipte insanları katledenler, kendilerini din alimi olarak gören gereksizler, vs. vs. insanlardır

   
 6. tarikatlarda mevcut olan bazı dünyevi eğilimler,tarik yol demektir,eyvallahta yolu oluşturan unsurlar erime zarar veriyor.

   
 7. Taassup'tur. Karşı görüşlere tahammülsüzlüktür. Bu yüzdendir ki şeytan insanlar arasına nifak sokup müslümanı müslümana kırdırabilmektedir. Her işte Allah rızasını gözetmeden kendi çıkarımızı düşünmektir.

   
 8. Şahısların sadece gelenek üzerinden sağdan soldan öğrendikleriyle kalmaları okuma ibadet amel açısından sıfıra yakın bir durumda olmaları, yaşanılan hayat ve din arasındaki tezatlıklar ve ayriyeten hayatın öncelikleri safhasında dinin yeri ...Düşünmemiz lazım gerçekten düşünmemiz lazım.

   
 9. siyasal partilerin tamamı

   
 10. İslamın zarar verdiği unsurların yanında bahsi bile geçmez dediğimiz unsurlardır.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.