1 2 3 4 5 6 7 8

o p t i k

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

1,035 entry 167 konu hiç puanı yok
13.05.2015 13:50 son işlem tarihi takip etme takip et

meraklı melahat

Perihan abla dizisiyle hayatımıza giren mahallenin meraklı hatunu melahatın lakabı, hayatımıza bir girdi pir girdi kendi unutuldu adı unutulmadı bu gidişlede nesilden nesile aktarılacak gibi duruyor melahatçığım ölümsüz oldu artık.

17.03.2015 10:40
 1. gırgır

  Gırgır, İzmir'de 1960'lı yıllarda üretilmeye başlanan bir tür mekanik halı süpürgesinin markası ve sonradan alete verilen addır.

   
 2. gemileri yakmak

  Gemiyle işgale gittikleri bir yerde ordusu rakibin gücü karşısında korku duymaya başlayınca Sezar askerlerini yüksek bir tepeye çıkartır ve aşağıda kalan bir kaç askere gemileri ateşe vermeleri emrini verir. Geldikleri gemiler gözlerinin ününde çıtır çıtır yanan ordu şok geçirmiştir. sezar 'gördüğünüz gibi gemileri yaktık artık dönüş yok ya bu savaşı kazanırsınız ya da hepimiz burada ölürüz' şeklinde bir konuşma yapar. savaş sezarın ordularının ezici zaferiyle sonuçlanır..

  o günden bu günede Kesin kararlı olmak, geri dönüşü olmayan bir yola girmek anlamında bir deyim olarak kullanılmaktadır.

   
 3. günlerdir açım

  ikiye ayrılır bir gerçekten maddi imkanı yeterli olmadığı için gerçekten aç olanlar birde bunu duygu sömürüsü olarak kullanıp insanların duygularını haraca bağlayan dilenciler...

   
 4. Torpil

  Ankarada Dayının olmasını gerektiren bir olgu...

   
 5. kurallar

  yazılı olanlar ve yazılı olmayanlar diye ikiye ayrılır.

  yazılı olanlar kanun, yasa, tebliğ genelge Vb. şekillerle çıkar karşımıza uymazsanız kanuni sorumlulukları ve cezaları vardır.

  yazılı olmayanların başında ise görgü kuralları gelir uymazsanız ayıplanma tu kaka olma gibi cezaları vardır.

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam