1 2 3 4 5 6 7 8

bir çuval kömüre oy

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. memleketimin düştüğü içler acısı durum.. daha da acısı seni o bir çuval kömüre muhtaç edene bir çuval kömür için oy vermen...

   
 2. + oyunu bize ver

  - sen karşılığında ne vercen

  + bi çuval kömür

  - bizim ev doğal gazlı

  + yürü sülo gidek bundan bize oy çıkmaz

   
 3. -abi geçen öbür parti kömürü getirdiydi

  +eeeeeee

  -sizde 5 paket makarna verseniz

  +verelimde oyu kime verecen

  -töbe olsun ikinizede verecem abi

  -yürü sölo gidek bundan bi mok olmaz

   
 4. oyunu buna göre kullanan vatandaşlar o kadar mağdur ama bir o kadar da uyanıktırlar ki kömürü de makarnayı da bir dahaki seçime yetecek kadar isterler... yersen tabi...

   
 5. sosyal yardımı her seçimde iktidar aleyhine kullanmaya çalışan muhalefet söylemi.

  bunu söyleyen siyasetçiler iktidar olduklarında bu kömürleri dağıtmayacakları beyanını verememektedirler. çünkü kendileri iktidar olurlarsa bir yerine iki çuval vereceklerdir böylece hesap mizan bilmeyen bir iktidar ülkeyi krize sürüklemiş olacak.

  hadi diyelim kömür karşılığı oyunu verecek kişiyi buldunuz, kişinin o kömüre ihtiyacı varsa parti gezilerini ve toplantılarını lüks otellerde yapacağına o parayla kömür alıp dağıtsın ve o kişinin oyunu istesin.

  buna itiraz etmeyin sakın kömür dağıtmak devletin işi derseniz bir daha "bir çuval kömüre oy" lafını ağzınıza alamıcaksınız.

  tabi ki bunu yapan parti yok, kömürler devlet eliyle dağıtılıyor ve partili ayırımı yapmıyor.

   
 6. insanların demokratik tercihlerini basite indirgemek onları anlamamak olur. bu, sosyoloji konusudur zannımca, bu sosyal psikoloji çözülemediği sürece (2073 e kadar sanırım) mevcut hükümet yüzde 50 almaya devam edecektir diye düşündüren başlık.

   
  (Bkz: sosyoloji)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam