1 2 3 4 5 6 7 8

mumludişipi

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

116 entry 12 konu hiç puanı yok
11.01.2017 15:23 son işlem tarihi takip etme takip et

tesettürle güzellik yarışmasına katılmak

kadın fıtratı gereği beğenilmek ister, tesettürlü olmak veya olmamak bunu değiştirmez neticede giydiği giysiler vücudu başındaki örtü başı kapatır beyni ve fikirleri değil.

olabilir, bugün tesettür modası vs varsa güzellik yarışması da olur.

tanım: olabilitesi olan ki gerçekleşmiş olan durum.

rahatsız edici olan ise tesettürün getirdiğini düşündüren davranışlara uygulanan davranışın tezat olması.

29.11.2016 10:17
 1. 10.01.2016 cep telefonları bataryalarında anormallik

  ben de telefonumun yeniden bozulduğunu düşünüyordum dün, hatta üreticiye yine sağlam bir selam gönderdim. öğleden önce yüzde 60 ı dahi görmeyen bataryamı dün 2 kere şarj ettim. gerçi bugün de her zamankinden daha hızlı tükendi ama dün bayağı felaketti.

  sahi, nedir sebep?

  tanım: ilginç ama gerçek şeklinde anlatılabilecek niteliklere sahip olaylar, olaylar.

   
 2. kırık ekran

  psikolojide savunma mekanizmalarından olan yön değiştirme neticesinde hedef olan maddelerden birinin zarar görmesiyle yaşanmış hadise.

  anıyı yaşayan kişi de ciddiye alıp uzun uzun anlatmış, ne gerek varsa.

   
 3. kırık ekran

  sosyolog bir yazarın yaşadığı durumdur.

  bir anlık öfkeden öte bir durum.

  hem sosyolojik, hem bireysel.

  sosyolojik; büyük koltuklara oturduğunda kendini bir şey sanan yönet(emey)ici kılıklı bazı insanların, yapması gereken işleri yapmayıp personeline ait sosyal medya hesaplarını inceleyerek iş ortamı ve çalışma saatleri haricinde sohbet ettiklerine dair anılarını içeren fotoğrafı alarak bu durum için bir diğer yönet(emey)iciye talimat vererek "bu tür paylaşımlar yapmayın" uyarısında bulunmasıdır.

  sosyoloji nerede derseniz, hani liyakat? özel hayatın gizliliği? etik?

  kime ne kimle nerede ne içtiysem - ki demli bir çay, yanan sobanın yanında- , "iş" veya "mesai" dışı, ortam ilgisiz.

  hadsizlik.

  bireysel; daha fazla bir şey demeye gerek bulmuyorum.

  hadsizlik, dedikodu, işsizlik, mobbing...

  benim daha bu dünyayı kurtarmam lazım, çocuklar ölüyor bir yerlerde, ah yanarak can verdi canlarımız, bizim uğraştığımız işe bak.

  bahsi geçen yöenet(emey)ici geçenlerde kul hakkı vs paylaşıyordu. aynen böyle devam. sizin gibiler o koca koltukları meşgul ettiği müddetçe öğrenci yurdu değil kocaman yurdumuz yanacak bu gidişle.

  insaf.

  gelelim telefona, maksat telefon değil elimde ne varsa (şahsıma ait defter,kalem,telefon) fırlattım sinirden. devletimin masasını sandalyesini meşgul eden bu şahıslar yüzünden hakim olamadım kendime.

  önemli değil giden telefon olsun. benim sosyal medya hesabımı takip ettiği kadar sorumlu olduğu birimleri kontrol etse, hafta başından beri seferber edildiğimiz işler bu hale gelmeyecekti.

  demek ki ben işten daha önemliyim, işimiz benim hesaplarımı kontrol edip nerede çay içtiğim. devetin işi nasılsa yürür, değil mi? söyleyecek yazacak çok şey var, çok.

   
 4. kırık ekran

  öfke kontrolü sağlayamayan ve haksızlığa gelemeyen insanların haklı isyanları esnasında ellerinde ne varsa fırlattıkları esnada fırlatılanlar içerisinde akıllı cep telefonunun bulunması ve o cep telefonunun duvara sert bir şekilde çarparak kırılması ile oluşan "şey"dir.

  sorun ekranın kırılması değil ekranın simsiyah olmasıdır. içerisinde kaybolmaması gereken dosyalar vardır ve alınmalıdır ancak telefon açılsa da ekran gelmediğinden bilgilere ulaşılamamaktadır.

  öfke kontrol sorunu yaşayan kişi veya kişiler yardım beklemektedir.

   
 5. tesettürle güzellik yarışmasına katılmak

  kadın fıtratı gereği beğenilmek ister, tesettürlü olmak veya olmamak bunu değiştirmez neticede giydiği giysiler vücudu başındaki örtü başı kapatır beyni ve fikirleri değil.

  olabilir, bugün tesettür modası vs varsa güzellik yarışması da olur.

  tanım: olabilitesi olan ki gerçekleşmiş olan durum.

  rahatsız edici olan ise tesettürün getirdiğini düşündüren davranışlara uygulanan davranışın tezat olması.

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam