1 2 3 4 5 6 7 8

kırık ekran

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. öfke kontrolü sağlayamayan ve haksızlığa gelemeyen insanların haklı isyanları esnasında ellerinde ne varsa fırlattıkları esnada fırlatılanlar içerisinde akıllı cep telefonunun bulunması ve o cep telefonunun duvara sert bir şekilde çarparak kırılması ile oluşan "şey"dir.

  sorun ekranın kırılması değil ekranın simsiyah olmasıdır. içerisinde kaybolmaması gereken dosyalar vardır ve alınmalıdır ancak telefon açılsa da ekran gelmediğinden bilgilere ulaşılamamaktadır.

  öfke kontrol sorunu yaşayan kişi veya kişiler yardım beklemektedir.

   
 2. Telefonumun ekranıdır

   
 3. sosyolog bir yazarın yaşaması nedeniyle merakıma mucip olan konu.

  terzi sökük diyeceğim sataşma düşüncesi olur diye dilimi ısırdım, söylemiyorum.

  o denli yaşanmış bir sinir harbinin sosyolojik bir temeli olabilir mi acaba? yoksa tamamen bireysel bir problem mi?

   
 4. tv, bilgisayar ya da telefonun kullanımı engelleyen durum. en kısa zamanda tamir ettirilip, kullanılmalı.

  tabiki tamir şansı varsa ya yoksa, eller cebe..

   
 5. sosyolog bir yazarın yaşadığı durumdur.

  bir anlık öfkeden öte bir durum.

  hem sosyolojik, hem bireysel.

  sosyolojik; büyük koltuklara oturduğunda kendini bir şey sanan yönet(emey)ici kılıklı bazı insanların, yapması gereken işleri yapmayıp personeline ait sosyal medya hesaplarını inceleyerek iş ortamı ve çalışma saatleri haricinde sohbet ettiklerine dair anılarını içeren fotoğrafı alarak bu durum için bir diğer yönet(emey)iciye talimat vererek "bu tür paylaşımlar yapmayın" uyarısında bulunmasıdır.

  sosyoloji nerede derseniz, hani liyakat? özel hayatın gizliliği? etik?

  kime ne kimle nerede ne içtiysem - ki demli bir çay, yanan sobanın yanında- , "iş" veya "mesai" dışı, ortam ilgisiz.

  hadsizlik.

  bireysel; daha fazla bir şey demeye gerek bulmuyorum.

  hadsizlik, dedikodu, işsizlik, mobbing...

  benim daha bu dünyayı kurtarmam lazım, çocuklar ölüyor bir yerlerde, ah yanarak can verdi canlarımız, bizim uğraştığımız işe bak.

  bahsi geçen yöenet(emey)ici geçenlerde kul hakkı vs paylaşıyordu. aynen böyle devam. sizin gibiler o koca koltukları meşgul ettiği müddetçe öğrenci yurdu değil kocaman yurdumuz yanacak bu gidişle.

  insaf.

  gelelim telefona, maksat telefon değil elimde ne varsa (şahsıma ait defter,kalem,telefon) fırlattım sinirden. devletimin masasını sandalyesini meşgul eden bu şahıslar yüzünden hakim olamadım kendime.

  önemli değil giden telefon olsun. benim sosyal medya hesabımı takip ettiği kadar sorumlu olduğu birimleri kontrol etse, hafta başından beri seferber edildiğimiz işler bu hale gelmeyecekti.

  demek ki ben işten daha önemliyim, işimiz benim hesaplarımı kontrol edip nerede çay içtiğim. devetin işi nasılsa yürür, değil mi? söyleyecek yazacak çok şey var, çok.

   
 6. telefona oturdum da oldu diyemeyen bir itirafçının anıları.

   
 7. psikolojide savunma mekanizmalarından olan yön değiştirme neticesinde hedef olan maddelerden birinin zarar görmesiyle yaşanmış hadise.

  anıyı yaşayan kişi de ciddiye alıp uzun uzun anlatmış, ne gerek varsa.

   
 8. kırık kafadan daha güvenli ekrandır. kırık ekranda her şeyin simsiyah olmasına mukabil, kırık kafada rengarenk veya mavi ekran görüntüsü veren bir zihin olabilir. iki durum da sıkıntı yaratır.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam