1 2 3 4 5 6 7 8

kuzey yıldızım

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

296 entry 128 konu hiç puanı yok
12.08.2017 19:12 son işlem tarihi takip etme takip et

Muhsin Yazıcıoğlu

28 Şubatın cafcaflı günlerinde Çevik Bir'e hitaben "Türkiye İran olmaz, Türkiye Cezayir olmayacak, Türkiye'nin Suriye olmasınada biz müsade etmeyeceğiz." diyen efsanevi BBP lideri. Türkiye Suriye olmaz cümlesinin ne demek olduğunu çoğu vatandaş o sırada anlamamıştı ama anlaması gerekenler anlamıştı.

06.01.2015 17:49
 1. dersi derste anlamak

  Öğrencilere derse giderken verilen öğüt. işin garibi başka bir alternatifi de olmaması. yani aslında bir öğüt değil bir kural olarak anılmalı.

   
 2. klişe

  her ramazan 'nerde o eski ramazanlar' demek;

  sizi sinir eden bir çocuğa oğlum bak git ' demek;

  'vefa sadece İstanbul'da bir semt ismiymiş yada adalet sadece kız ismiymiş gibi duymaktan bıktığımız, duyunca içimizde bir bulantı oluşan söylendiği yerden kaçma isteği uyandıran basmakalıp sözler.

   
 3. Güney Kore

  savaştan sonra çok geri kalmış; ilerlemek için bir politika belirlerken ilk olarak eğitim sistemini düzenlemeyi daha da sistemleştirmeyi seçerek şuan da dünyada bilimin, teknolojinin ileri düzeye ulaştığı, ekonomik açıdan da güçlü bir Uzakdoğu ülkesi.

   
 4. hedonik adaptasyon

  haz duyduğumuz şeylere çok fazla veya devamlı sahip olmamız sebebiyle bu şeylere giderek alışıyoruz ve bir süre bu şeylerden haz almamaya başlıyoruz; işte bu şekilde ilerleyen adaptasyon sürecine verilen isimdir.

  cinsel serbestliğin en yaygın olduğu ülkeler ve şehirlerde eş cinselliğin yayılmasının nedenlerinden birinin bu adaptasyon olduğunu iddia eden profesörlerde vardır.

   
 5. ölmeyi istemek

  herkes depresiflik, korkaklık, dayanamama, zayıflık falan yazmış ama bence ölümden sonrasını, buradan daha çok merak etmek, daha çok istemeye sebep oluyor. dahası ölürken hissedilecek şeyler tamamen muamma; deneyimleyip de anlatabilecek biri de olmuyor maalesef; bence gayet normal bir durum.

  Bu dünyadaki kurallardan sıyrılıp farklı bir ortama geçmek istemek; yıldızın tozundan evrenin bokuna evirilen insanlardan kaçmak istemek, Allah haram kılmasaydı gerçekten çok doğaldı.