1 2 3 4 5 6 7 8

doğa dostu

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. içinde bulunduğumuz yüzyılın ürün pazarlama taktiği; adam fabrika kurcam diye koskoca ormanlık alanı kesip, yok ediyor, ardında bu fabrikadaki ürünlerin hepsi doğa dostudur, geri dönüşümlüdür çevreyi kirletmez falan filan(yersen).

  hadi doğa dostu olsun, sen o ürünü fabrikalaştırmak için çoktan doğanın içine etmişin zaten, yaptığın şey anca kötünün iyisi olur.

   
 2. çevreye zarar vermeyecek araçlar kullanan ve tüketimini en az zararlı şekilde yapmaya çalışan, sadece insanları değil doğadaki diğer canlıları da düşünen kişilere verilen ad.

   
 3.  
  (Bkz: maskov87)
 4. Ekolojik dengeyi bozan yenilenemeyen eneri kaynakları olan fosil enerji kaynaklarının(petrol, kömür, doğalgaz) yerine, temiz, çevre dostu, yenilenebilir enerji kullanımına önem veren, plastik tüketimini en aza indirgemiş, karbon ayak izini minumumda tutmaya çalışan, geri dönüşümü mümkün olmayan ürün kullanmamaya özen gösteren duyarlılık, bilinç ve farkındalık düzeyi yüksek kişi.

   
  (Bkz: yenilenebilir enerji kaynakları)(Bkz: karbon ayak izi)
 5. Hassas kişilik özelliğine sahip insanların büyük bir çoğunluğu; hen doğaya hem de hayvanlara ve diğer canlılara karşı hassas ve tetiktedir. kıyamazlar, bağrına basarlar, değer verirler. Doğayı Tanrı; Tanrıyı da doğa diye niteleyen eski felsefeci-tasavvufçu alimlerde vardır. Doğa bize Allah'ın emanetidir. Gözümüz gibi bakmalıyız.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam