1 2 3 4 5 6 7 8

kadioglu_08

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

143 entry hiç konu açmadı hiç puanı yok
29.09.2017 11:25 son işlem tarihi takip etme takip et

17 nisan'da milletimize müjdemiz var

bugüne kadar müjde diye verilenlerin hiçbirinin müjde olmadığını bana hatırlatan popülist cümledir. habire düzenlenen aflar, yapılandırmalar, erken emeklilikler, terör bitecekler, işsizlik azalacaklar, enflasyon düşecekler'den sıralı bir liste yapsak buradan köye yol olur. müjde diye bunlar yutturulup duruyor yıllardır daha neyin müjdesi ?

11.04.2017 17:15
 1. aslında yüzde 40 değil yüzde 25 zam yapıyoruz

  enflasyon oranı sebebiyle zaten otomatik olarak %15 artacak olan mtv zammına %25 daha zam yaptık fazla diye iyice sıvanan açıklamadır.

  sözkonusu memur ve emekli maaşlarına zam olduğunda %15'i görmeyen, tüik bilgilendirmelerinde iki haneye bile ulaşmayan enflasyon oranının aslında %15 olduğu itirafını içinde barındıran bir demeçtir aynı zamanda.

  ayrıca %15 artı %25'in %40 anlamına gelmediğini toplamda %43,75 olduğunu da birilerinin ilgili bakana hatırlatması gerekiyor diye düşünüyorum.

   
 2. devlet bahçeli

  artık mümkünse içinde matematik veya aritmetiğin olduğu şeyleri ağzına almaması gereken kişidir. 2009 yılının rakamlarıyla partinin 40. yılından esinlenerek kalkıp iktidar hesabı yapıp, 36 etnik köken tümcesini söylemeye çalışırken ağzından adeta fizik formülleri dökülen adam şimdi kalkmış kim evet verdi kim vermedi hadi pusulalardan tespit edelim diye ysk'ya çağrıda bulunuyor.

  kendisinin bilge liderliği buysa gerisini düşünmek çok zor. yalnız bölme işlemlerinde oldukça başarılı maşallah. her fırsatta ülkeyi böldürmeyiz derken partiyi atomlarına ayırdı haberi yok.

   
 3. yüzde 61,5 evet çıkarsa siyaseti bırakacağım

  garanti, ellinin altı veya üstü diyerek küçümsenemeyecek laftır.

  akşener'in 61,5'ten kastı yukarıda bir başka yazarın dediği gibi 1 kasım mhp ve akp oy toplamının bu referandumda olmayacağıyla ilgiliydi.

  yani burada asıl iddia bahçeli yönetimine karşıydı. sen tabanı olduğu gibi evet'e ikna edemeyeceksin çıkışıydı. nitekim de öyle oldu. sanırım bahçeli ve genel merkez haricinde referandumda mhp'den evet çıkmadı desek yanılmamış oluruz.

   
 4. erdoğan ve bahçeli birlikte iyi salladı

  kıvır kıvır kıvırırken utanmayanların hatalı fikir beyan eden yazarlara komik diyerek utanma dersi vermeye çalıştığı başlıktır.

  neredeyse bahçeli ve tayfası kendi başına evet vermişken geçen haftayı uzun uzadıya açıklamaya gerek yok. arkadaş iktidarı sevmiyordu ama nasıl oluyorsa zafer sarhoşu. şimdi gel de gülme bu komediye.

   
 5. sandıktan evetler patladığı zaman ne olacağını düşünün

  hakikaten ne olacak diye düşünmek boş kafa yormaya sebep olacak diye düşündüğüm öneridir. aynı ekonomik ve düzen devam edecek, siyasi düzende muhalefetin sesi daha da kısılacak, ohal kalkmayacak hatta şu kıskanılan ülkeyiz biz hayali artarak devam edecektir.

  baykal'ın yıllardır ülkenin mevcut gidişatının sorumlusu olduğunu düşünen biri olarak pkk'nın hayır veya evet dediği konusunun ucu açık bir mevzu olduğu bellidir. baktığımızda hdp hayır ağırlıklıydı, pkk'da üst düzey yöneticilerin kimi evet kimi hayır demişken, barzani ve osman öcalan'ın açık açık evet dedikleri bir yerde baykal'ın demesi gereken şey ; pkk'nın ne dediği belli değil ki ahmet bey, önemli olan bölge halkının kararının etkilenmesi olacaktı.

  peki baykal canlı yayında zokayı yuttu mu ? evet.

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam