1 2 3 4 5 6 7 8

Hakim13

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

48 entry 15 konu hiç puanı yok
25.01.2019 22:28 son işlem tarihi takip etme takip et

Kara ölüm

1347 ila 1351 yılları arasında vuku bulan veba salgınıdır. Avrupa nüfusunun büyük kısmı ölmüştür.

İbni haldunun yaşadığı döneme gelen veba sırasında Kuzey adrikadaki müslümanlar, Hz. Peygamberin "Hastalıkta, bulaşıcılık yoktur" sözüne binaen, uzun süre hastalığım bulaşıcılıkla yayıldığını kabul etmemişlerdir

25.01.2019 22:28
 1. adnan Boynukara

  1980'lu yılların ülkücülerinden. Ancak darbe sonrasında MHP içinde yaşanan ayrışmada İslamcı tarafta yer aldı. 1990'dan bu yana yazıyor. Değişim, Yarın, Bu Ülke yazı yazdığı en eski dergilerden.

  Mühendis olmasına rağmen, girdiği tüm alanlarda sistemli çalışmasıyla dikkat çekiyor. Sosyal yardımlaşmada, adalet bakanlığı bunlara sadece iki örnek. Şuan son görevi Adalet Bakanlığı yüksek müşaviri. Çözüm sürecini yürüten dar kadroda yer alıyor.

  Adıyamanlı olmasına rağmen, Malatya'nın en etkili isimlerinden birisidir.

  Hakan Fidan'la yakın çalışan bir kaç isimden biridir.

   
 2. ramiz dayı

  Ezel filmiyle hayatımıza giren ve unutulmayan fenomendir. Benzerleri daha önce deliyürekteki kuşçu ve kurtlar vadisindeki ömer amca, filintadaki kadı giyasettindir.

   
  (Bkz: tuncel kurtiz)
 3. tuncel kurtiz

  Ramiz dayı olarak,

  Ne kadar değişirsen değiş nerede mutlu olduysan oraya çevirirsin kafanı,

  Çok uğraştım söküklerini dikmek için insanların, ama beceremedim, Anladım ki, sökük kişilikteyse dikiş tutmuyor,

  sözlerini söyleyen adamdır

   
 4. sabetaycılık
   
  (Bkz: Yalçın Küçük)
 5. Kozanlı Ömer

  Hanefi Avcı'nın kitabında geçmektedir. aktifhaberin, yusuf gezgin adlı gizemli yazarıdır. Görünüşe göre Ankara maltepede sıradan bir sigortacıdır. Ama bu sadece kamuflajdır. Ama abd'ye girerken şüphe üzerine labtop'una el konulmuş ve paralel yapılanmanın tüm sırları cia'nın eline geçmiştir. cia da türkiyedeki bir işini görürken bir copyasını türk istihbaratına takas olarak vermiştir. detaylar hanefi, avcı ile sabri uzun'un kitaplarında var. hanefi avcının deşifresi üzerine yazmaktan vazgeçmiştir. Ama tüm yazıları yalçın küçük gibi o sabetyacı, bu kripto şu dönmeden ibaret bir paranoyadır. yusuf gezgin'in bir de kitabını. paranoyaları görmek isteyenler okuyabilir.