1 2 3 4 5 6 7 8

Hakim13

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

48 entry 15 konu hiç puanı yok
25.01.2019 22:28 son işlem tarihi takip etme takip et

haluk özen

2015 rektörlük seçimlerinde birinci çıkmış, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından da 13 Ocak itibariyle rektör atanmış kişidir. http://www.memurlar.net/haber/558512/

Liyakatsiz yükselme ve terfiye son vereceğini belirtmektedir. http://halukozen.com/bugun2.htm

yenişafak kendisini gezi olaylarına destek çıkan profesör olarak göstermiş anca daha sonra bu haberini silmiştir.

13.01.2016 22:15
 1. yozgat

  Tek parti döneminde hizmet götürülmeyen ama şuan için her zaman bir bakan çıkaram ilimizdir. Cemil çiçek, bekir bozdağ, anayasa mahkemesi başkanı hep yozgatlıdır

   
 2. Davacı olmayan adam değildir

  Seyfettin Mut'un, namı diğer Ahmet Özcan'ın ta 2007 yılında kaleme aldığı makalenin adıdır.

  http://www.haber10.com/makale/3376

  Özetle insan olma vasfının, ideal bir fikre sahip olmakla, bir dava sahibi olmakla eşdeğer olduğuna inanır.

  1980 darbesinin üzerinden silindir gibi geçtiği ve sağ ve sola mensup anne ve babalarımızın, bizleri üniversiteye giderken "aman kimseye karışma oğlum" nasihatleri ile yollaması sonrasında ve 28 şubat döneminin de İslamcıları silmesinin akabinde, siyasi hiçbir dava ile uğraşmayan, sadece dersine çalışıp işinde gücünde olmanın karşısında olmayı ifade eder.

  Komşusu aç iken yatağına tok girmeyi dert edinmeyen insandır ama adam olma vasfının gerisindedir.

   
 3. yalnızlık hissi

  gerçek dostluklara değilde, para, güç, makam üzerinden varolmaya çalışan insanların sıkça yaşadığı bir duygudur.

  Bu duygunun yaşanmaması için en başta aile değerlerine ve akrabalara değer vermek, adam olmak ve davası olmak gerekmektedir.

   
 4. çözüm süreci

  Ak parti ile paralel yapının ayrıştığı ana konudur.

  Şuan yaşanan ayrışmanın kökeni bu soruna dayanmaktadır. 2009 yılındaki oslo görüşmelerinin sızdırılması "çözüm sürecini" hedef alan bir operasyondu.

  çözüm süreci yine de devam ettirilince bir günde 10 bin kürt, kck adı altında gözaltına alınmış ve sıra sıra elleri kelepçeli mahkemeye götürülmüştür. paralel yapının emniyet ve hakim kadrolarıyla birlikte, kck içindeki mit elemanları tespit edilmiş ve bu kişiler PKK'ya infaz ettirilmiştir.

  Ak partinin süreci kararlılıkla devam ettirmesi üzerine çözüm sürecini yürüten dar kadrodaki adnan boynukara, taha Özhan gibi tüm bürokrat kesimle birlikte başbakan Erdoğan'da dinlenmiştir. Dinleme olayı 2011 yılı kasımda olmuştur.

  Dinleme olayının deşifresi üzerine uludere katliamı ile dinlemeyi ortay çıkaran mit hedefe konmuştur. çözüm sürecini yine de sekteye uğratamayan yapı bu kez 7 şubat 2012'de, başbakan Erdoğan'ın ameliyat olacağı gün mit müsteşarı hakan fidanı gözaltına almak istemiştir. Paralel yapının bu hamlesine karşı olarak özel yetkili mahkemeler kaldırılmıştır.

  Ancak açık bir çatışma yaşanmamıştır ve sorun buzdolabına konmuştur. bu arada paralel yapı dosya biriktirmiş ve 17 aralık sürecine gelinmiştir. Sonrasında kendisini dev aynasında gören paralel yapı cüce haline getirilmiştir.

  paralel yapı çözüm sürecini kendi aklı ve iradesiyle bitirmemek istememiştir. buna çapları yetmez. çözüm sürecinin hedef alınmasından maksat, dıştan içeri doğru olan bu sorunun içten dışarıya doğru bir büyümeye katkı sunacak olmasıdır.

   
 5. iran devrimi

  İran İslam Devrimi olarak adlandırılıyor. Ancak İslam tanımlaması uygun değil.

  Devrim Türkiye başta olmak üzere bir çok ülkeyi etkilemiştir.

  Hatta 1980 darbesinin, İran Devrimini perdelemek için yapıldığı iddiaları da mevcuttur.

  İran Devrimi Fransa desteklidir. Zaten Humeyni de, Fransa'dan gelen bir uçakla İran'a inmiştir.