1 2 3 4 5 6 7 8

Hakim13

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

48 entry 15 konu hiç puanı yok
25.01.2019 22:28 son işlem tarihi takip etme takip et

haluk özen

2015 rektörlük seçimlerinde birinci çıkmış, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından da 13 Ocak itibariyle rektör atanmış kişidir. http://www.memurlar.net/haber/558512/

Liyakatsiz yükselme ve terfiye son vereceğini belirtmektedir. http://halukozen.com/bugun2.htm

yenişafak kendisini gezi olaylarına destek çıkan profesör olarak göstermiş anca daha sonra bu haberini silmiştir.

13.01.2016 22:15
 1. germüş köyü

  hem 1. dünya savaşında osmanlıya hem de milli mücadele sırasında cumhuriyet hükümetine büyük yararlılıklar gösteren uceymi paşa'ya tahsis edilen köydür. aslında uceymi paşa'ya 14 köy verilmişti. ancak uceymi paşa akrabalarının çoğunun ırak'a döndüğünü belirterek bir köyün verilmesini kabul eder. işte bu köy germüş köyüdür

   
  (Bkz: uceymi sadun paşa)
 2. uceymi sadun paşa

  şeyhlerin şeyhi lakaplı kahramandır. 1915'li yıllarda ırakın işgali sırasında ingilizlere kök söktürür. ingiliz ileri karakollarına yaptığı saldırılar nedeniyle ingiliz lawrens kendisine şerif hüseyin oğlu aracılığıyla rüşvet bile teklif etmiştir. rüşvet olarak ona ırak krallığı teklif edilmişti. Ama o savaş sonrasında bile durmamış anadoluya geçmiş ve fransız işgaline karşı direnmiştir. urfanın kurtuluşunda aktif rol alır.

  Mustafa kemal, cumhuriyet kurulduktan sonra kendisini unutmaz. ıraktaki 150 bin dönüm arazini terk ederek anadoluya gelen bu şeyhe 14 köyün bağışlanması için kanun çıkartır. ama uceymiş aşa bir köy ister. bu köyün adı urfadaki germüş köyüdür.uceymi paşa evlenir ve soyadı olarak sümer soyadını alır. 1958'de ankara'ya yerleşir ve 1960 yılında vefat eder.

  ingilizler kendisini hem ankara hükümetinden 1920'li yıllarda isetr hem de 1943'te ismet inönü'den ister. mustafa kemal de inönü de, uceymi paşayı ingilizlere vermez.

  Ruhu şad olsun.

   
 3. Necdet Özel

  Türkiye Cumhuriyeti Genelkurmay başkanı.

  29 temmuz 20111 tarihinde, 4 komutanın emekli edilmeden önce istifası üzerine önce kara kuvvetleri komutanı daha sonra ise genelkurmay başkanı olarak atanmıştır.

  Özel, 10 mayıstan itibaren aldığı 15 günlük sağlık raporuyla gündemdedir. bazı gazeteler küçük bir ameliyat geçireceğini iddia ederken, perinçek'in gazetesi aydınlık General'in suriyeye olan tepkisi nedeniyle izne ayrıldığını belirtmektedir.

   
 4. Ramazan yıldız

  1976, Çanakkale doğumludur. 2000 yılında Sigorta Teftiş Kurulunda müfettiş yardımcısı olarak işe başlamıştır. 2008 ila 2010 yılları arasında İstanbul il müdür yardıcısı yapılmıştır. 2010 yılında bursa, 20111 yılından sonra sgk İstanbul il müdürü olmuştur. 17 aralık operasyonu sonrasında önce İstanbul il müdürlüğünden alınıp ankara il müdürü yapılmış, sonra ankara il müdürlüğünden de alınmıştır.

  Yıldız, star gazetesinin gündeme getirdiği kayıp kamyonlarla paralel yapıya para taşındı iddialarında adı geçiyordu.

  Yine yıldız, paralel yapı tv'sini denetlemeye giden müfettişlere soruşturma açtırmasıyla gündeme gelmişti.

   
 5. osman özsoy

  ak parti muhalifi olduğu gerekçesiyle üniversiteden atıldığını iddia eden şahıstır. 17 aralık öncesinde yenişafak ve haber7.com yazarı idi. 17 aralık sonrasında, ilişiği kesilmiştir.

  Haliç Üniversitesi mütevelli heyeti başkanı Mansur Topçuoğlu diyorki, bu adam, başörtülü öğrencilere sözlü tacizde bulunduğu için ilişiğini kesti ayrıca hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağız.

  başkan mansur bey bu açıklamayı yaptığı günün ertesinde YÖK denetçileri tarafından denetlemeye tabi tutuluyor.