1 2 3 4 5 6 7 8

sabetaycılık

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. yahudiler arasındaki bir çeşit fraksiyon

  ispanyadan osmanlı tarafından kabul edilenler içinden çıkan sabetay sevi adlı bir şahıs, mesihliğini ilan etmiş ve bir mezhep tarzı oluşum meydana gelmiştir

  çıkış yeri izmir ve çevresidir

   
 2. sonradan müslüman yada hristiyan olan ama yahudi adetlerini terketmeyen gizli gizli devam ettiren ama bunu saklayan yahudi topluluğu. türkiye de ve dünyada birçok ünlü isim bu inanışa sahiptir.

   
 3. yalçın küçük ilgi alanına giren derinlemesine incelediği konu

   
 4. Türkiye'de 2000'li yıllarda haberdar olunan, geçmişteki akımdır. Elit dönüşümü için paravan olarak kullanılmıştır. Paravan olarak önce yalçın Küçük kullanılmıştır. Ama esas kullanan aktifhaber sitesinden yusuf gezgindir. Yusuf Gezgin paralel yapının kara kutusudur. Bu adam hanefi avcı'nın kitabında ozanlı olarak adlandırılmıştır. ancak ankara gmk da sıradan bir sigortacı olan bu şahsın o kitapları yazmasına imkan yoktur. 2007 yılındaki yusuf gezgin yazıları, aslında yalçın küçük'ün kullanılan biri olduğunu göstermesi için yeterlidir. Hem küçük hem de gezgini da yöneten daha üst bir akıl vardır. Ona daha ulaşamadım:)

   
 5.  
  (Bkz: Yalçın Küçük)
 6. spoiler

  son iki yüzyıllık siyasal gelişmelerden ,en belirgin 31 mart darbesinden,ülkemizin kuruluşuna,uyguladığı politikalara kadar etkin olan kripto yahudiler,sabetay sevi'nin yolundan gidenler

   
 7. osmanlı torunlarının saygıyla anması gereken ezoterik bir cemaat.

  saygıyla anmalı ve şükran duymalılar ki, osmanlıcılık düşüncesini imparatorluğun kurtarılması hengamesinde bir reçete olarak sunan, ve bu doğrultuda var güçleriyle çaba harcayanlar siyonist destekli sabetaycılardır. özellikle balkanlarda, ki buralar onların anavatanı sayılır, osmanlı'nın ayakta durabilmesi için çalışmışlardır. ne zaman ki ordunun güçsüz, devletin de 'hasta adam' olduğu tescillenmiştir, o zaman buradan başka vatanları olmadığından, yeni kurulacak cumhuriyet için çalışmışlardır. aralarında siyonistler olduğu gibi, osmanlıcı ve cumhuriyetçi damarı yüksek olan aydın fikirlileri de vardır ve hatta sayıları daha fazladır.

  'hain' her millette, her toplumda vardır. birinin neye göre hain neye göre vatansever olduğu sizin durduğunuz pozisyona göre değişir. görecelidir yani. kendi sığ ve tarafgir düşüncelerinizle her sabetayisti yargılayıp mahkum etmeniz vicdana sığmaz. sabetayistler olmasa bu cumhuriyet de olmazdı. cumhuriyetle derdiniz varsa o başka tabi. sevmemekte sonuna kadar haklısınız. secularism rules beybi. hahahahh...

  'derin tarih'çilik oynamakla tarihi anlayamazsınız. sabetayistleri tanımak istiyorsanız editörlüğünü celal nuri ileri'nin yaptığı 'jeune turc' gazetesini araştırın, 'alliance israelite' okullarının yaptığı işlere bakın, hiç olmadı israil devleti'nin kurucusu david ben-gurion'un osmanlı sevdasını inceleyin.

  sağdan soldan duyduğunuz yanlı görüşlerle, mesnetsiz iddialarla kendi içine kapalı bir topluluğu yargılayamazsınız. ilke olarak başta cemaatler olmak üzere, kapalı devre yobaz sistemlerin alayına karşı olsam da, içlerinde en medenisi olan sabetaycıları ayrı bir yere koyarım. varsın sevi'yi allah yapıp tapsınlar, kendi içlerinden evlenip dışarıya çaktırmamaya çalışsınlar, saçmasalak dualardan medet umsunlar, hiçbiri islamcı yobazlar kadar itici olamaz.

  selam ve dua ile...

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.