1 2 3 4 5 6 7 8

Eliie

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

321 entry 82 konu hiç puanı yok
03.11.2015 22:23 son işlem tarihi takip etme takip et

bir ülkenin geri kalmış olduğunu anlamanın yolları

Dünya da aslında gelişmekte olan ülke kavramı bir nevi afferimle pışpışlayarak motive etme çabası gibidir. Dünyada gelişmiş ülke ve az gelişmiş ülke vardır. Kişi başına gelirin düşük olması, gsyh içinde tarım payının yüksek olması, beşeri sermayenin yaratılmamış olması, emek yoğun teknolojinin tercih edilmesi, gelir dağılımının bozuk olması, dış ticaretin dışa bağımlı olması, alt yapı yatırımlarının yetersizliği ve tabi ki teknolojik bilgi eksikliği ve verim düşüklüğüdür. az gelişmiş( gelişmekte olan ) ülkelerin temel ekonomik özellikleridir bu şekilde sıralanabilir. Çok çok uzak ülkeleri incelemeye gerek yok Ülkemizi incelediğimizde gerçekleri çok net görebiliriz. Bu bağlamda efenim ülkemizde Bol yatırım sapmalı, kısır döngülü, bağımlı, ikiliklerle dolu durumlarla karşılaşırız. Süper güç olduğumuza inanların da azıcık iktisat büyüme kalkınma vs vs dersi filan almaları gerektiğini düşünüyorum tabi olaylara gelişmelere tek bir açıdan bakarak devam edeceklerse o derslerinde işe yaramayacağı kesindir.

07.03.2015 12:09
 1. seda sayan

  Ekranlardan gitse de kurtulsak dediğin showgirl tabi ki baya baya yaşlanmış hali

   
 2. iktisadi ve idari bilimler fakültesi

  Ülkemizde değeri bilinmeyen fakültedir. Gelişmiş ülkelerde saygın bir yeri vatdır. aöf ve bazı üniversiteler hariç nitelikli zorlu bir eğitimi vardır. Yine kpss alan gibi kaliteli bir sınavı kurum sınavları mülakatları gibi de zorlu bir süreci vardır. En büyük dileğim kim hangi bölümden mezun olursa olsun iibfnin alan sınavı gibi bir sınava girip atanacakları kurumun içinde yazılı ve sözlü mülakata girmeleridir. İibfden istenen yds kpss puanlarının da diğer bölümlerden istenmesi akı karayı ortaya çıkaracaktır.

   
 3. fidye

  Fidye istenip ardından polise haber verirsen x ölür sözü işe hafızlara kazınmış replik

   
 4. Büyük makamlara küçük insanlar

  Türkiye de bolca mevcut olan durum.

   
 5. Maliye bakanlığı

  ismi ile yaptıkları arasında büyük çelişkiler bulunan kurum.

   

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam