1 2 3 4 5 6 7 8

bonibon

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. çocukluğumun en güzel abur cuburu. dışı rengarenk içi çikolata dolgulu drajelerdir.

   
 2. geçmişte poşette ambalajlısı da olan her çocuğun anısinda yer alan şekerleme.

   
 3. rengarenk kapaklarında harfler bulunan, küçüklüğümde ve şimdilerde severek yediğim, insanı gizliden gizliye mutlu eden, elinize bir avuç döküp hepsini ağzınıza atmanın eğlenceli olduğu minik renkli şekerler.

   
 4. Ağızda öğütülmeden önce emerek renkli çıtır kısmının eritilmesi gereken boncuk drajeli küçük sevimli şeyler.. Böylece içindeki yumuşak çikolataya ulaşmak ayrı bir hazdır..

  En sevilen rengin en sona bırakılması yazılı olmayan bir kuraldır.

   
 5. Bim'de üçlü pakette satılan ama orjinal bonibon tadı ile alakası olmayan şekerlemedir.milkanın ki ise kalite açısından daha iyi seviyede olup yine de aklım çocuklugumuzda poşetli ambalajlisinda kaldı nedense.sonuç olarak bonibon...çantada cepte bonibon.

   
 6. kücük renkli renkli drajelerin bir kutuya toplanmasıyla aldıgı isim.

  kücükken hep intahar ettigimiz şekerleme türü.

   
 7. tüp şeklinde bir kutuya sahip, ambalajında rengarenk şekerlerin görüntüsü olan, içerisinde de renk renk hap şeklinde çikolatalı şekerlerin yer aldığı içi dışı bir olan şeker türü.

   
 8. küçüklüğümüzün favori draje şekerleri. renk renk olması ile çocukların ilgisin cezbeden, hatta kimi zaman avuç avuç yenen harika şekerler.

  şimdilerde bimde a 101 marketlerinde üçlü kutular halinde görüyorum ama tatmuyulı oldukça uzun süre oldu açıkçası.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam