1 2 3 4 5 6 7 8

ysk'nın gerekçeli kararının fos çıkması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. uyduracak bir yalan olmayınca beklenin gerçekleştiği bir durum olarak siyaset ve hukuk tarihindeki "utançlar" bölümüne altın varaklı çerçeve ile sabitlenmiş bir karar.

  fazlası değil. yok 200 sayfaymış, yok 300 sayfa falan geçiniz bunları. hepi topu 12 sayfalık bir ifade kabızlığı ile kerli ferli yargıçların kendi suçlarına kılıf bulma girişimi var ortada. "biz de biliyoruz seçimlerde bir usulsüzlük yok ama, bizi buraya oturtan irade bunları yazmamızı istiyor" demenin karar aldı altında ifade edilmesi bu. başka da bir şey değil.

  ayık olunuz. gözlerinizi ve kulaklarınızı yalanlara teslim etmeyiniz. üç kuruşluk menfaat uğruna kendini satan trollere itibar etmeyiniz.

  selam ve dua ile...

   
 2. ilk 12 sayfasında akp iddialarına yer verilen gerekçesi olmayan gerekçeli kararın fos çıkması durumu.

  peki yalancı, düzenbaz, sahtekarlar ne yapıyor? ilk 12 sayfadaki akp iddialarını sanki ysk bulup bu sonuca varmış gibi paylaşıyorlar. bir de o kadar zeki olduklarını düşünüyorlar ki sayfa numarasını keserek.

  bunlar kadar çukuru sanırım bir daha göremeyiz, ne bilim insan hiç mi utanmaz şunları yaparken.

   
 3. yaklaşık ilk 240 sayfasının kurumlar arası yazışmalar ve akp şikayetleri, son 10 sayfasının ise, içerisinde belli başlı bir gerekçenin olmadığı, ysk üye görüşleri olan belgenin saçmalıktan ibaret olması.

   
 4. 250 sayfalık açıklama ile yapılan ama ele avuca gelen hiç bir açıklamanın olmadığı hukuki açıklama yapılırken destan yazar gibi'yaz babam yaz'mantığıyla oluşturulmuş nihai karar.

  Kararda dikkat çeken bir husus var;

  Şerh düşülen bir karar var,bu açıklamalar neticesinde 'seçimin yenilenmesine gerek yoktur' diye ama nedense yenilenmesini isteyen bir parti ve kabul eden muhalifler olduğundan seçimin yenilenmesi kararı çıkıyor ki da gerekçeli karar açıklanmasına rağmen.

  Anlamakta bir ben mi zorlanıyorum. Dereyi görmeden paçayı sıvama değil mi?

  Neden bu kadar geç açıklandı, bu belirsizlik bu kaos ülkeye külliyen zarar değilde ne?

  Ayrıca; 'çünkü çaldılar' adı altında yapılan çirkin ithamın başını çekip ayrıca ağzını yamulta yamulta memur maaşıyla bindiği süperr pahalı arabalarla bu yalana destek veren, tanımlamaya lugatımın yetmediği şahıslar, tarih sizi yazdı, affetmeyecek.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.